نظام آموزشی کشور کارآفرین‌پرور نیست

0
۸۴۰ بازدید

مدیرکل امور تشکلهای اتاق بازرگانی ایران گفت: مسیر توسعه صحیح اقتصاد کشور از سرمایه گذاری بر روی حوزه های کارآفرینی وجوانان امکانپذیر است.

مدیرکل امور تشکلهای اتاق بازرگانی ایران گفت: مسیر توسعه صحیح اقتصاد کشور از سرمایه گذاری بر روی حوزه های کارآفرینی وجوانان امکانپذیر است.

به گزارش ایسنا ، اباذر براری در همایش گروه مشاوران کسب و کار دوست خوب در گرگان افزود: لازم است در توسعه صحیح اقتصاد کشور از کارآفرینی که تغییر در وضع موجود است با سرمایه گذاری بیش از گذشته بهره ببریم.

وی اضافه کرد: جوانان کسانی هستند که می توانند با کنار گذاشتن محافظه کاری، کارآفرینی را برای توسعه اقتصاد کشور به صورت انفرادی و گروهی شکل دهند.

وی گفت: اکنون ضعف در حوزه فعال شدن کارآفرینی در کشور داریم و علت آن به نظام آموزشی برمی گردد که کمتر در این حوزه سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: متاسفانه نظام آموزشی کشور کارآفرین پرور نیست و بیشتر نگاه کارمند پرور دارد که این نوع نگاه یکی از آسیب های جدی برای توسعه همه جانبه کشور از جمله در حوزه اقتصاد به شمار می رود.

براری اضافه کرد: امروز خروجی مدارس کشور به درد بنگاه های اقتصادی نمی خورد و باید نگاه ویژه در اصلاح آن و برای به خدمت گرفتن این نیروی انسانی در حوزه مزبور، برنامه ریزی و تلاش شود.

وی گفت: همه ما باید تلاش و برنامه ریزی کنیم تا فرهنگ تفکر و ایده نو را برای توسعه در حوزه های مختلف کشور عملیاتی کنیم.

وی با بیان این که در شرایط کنونی، اقتصادی بحرانی را در اختیار داریم، گفت: متاسفانه عده ای ورود هیات های خارجی به کشور را که پس از برجام افزایش یافته، آسیب می دانند در عین حال ورود هیات خارجی اگر با صِرف تجارت باشد، از نظر ما هم آسیب است.

وی افزود: اگر ظرفیت حضور هیات های خارجی را همراه با بهره گیری از کارآفرینی نشات گرفته از ایده های نو و خلاقانه وزین برای توسعه همراه کنیم، به طور قطع این ظرفیت به نفع کشور خواهد بود.

براری گفت: برای استفاده از حضور هیات های خارجی در کشور باید هدفگذاری درست داشته تا به نتیجه مطلوب در توسعه کشور برسیم.

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=27417