نصف بازار در تسخیر پراید

0
۵۲۳ بازدید

نگاهی به پرفروش‌ترین خودروهای بازار ایران

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com

خودروهای سایپا ۱۳۱، پژو پارس، لیفان X60، سراتو اتومات، ام‌جی ۶ و میتسوبیشی اوتلندر، پرفروش‌ترین خودروهای سواری بازار ایران در سطوح مختلف قیمتی هستند.

براساس گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران از ترکیب بازار خودروهای سواری ایران در نیمه دوم سال گذشته، شش خودرو در شش گروه مختلف قیمتی بیشترین میزان فروش را در بازار ایران داشته‌اند.

در این زمینه در گروه خودروهای با سطح قیمتی کمتر از ۲۵ میلیون تومان، خودروی سایپا ۱۳۱ پرفروش‌ترین خودروی بازار بوده است. این خودرو معادل ۵۱.۱ درصد فروش در این گروه قیمتی را در اختیار داشته است.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، خودروی پژو پارس بیشترین میزان فروش را داشته است. این خودرو معادل ۲۵.۶ درصد سهم بازار این گروه قیمتی را در اختیار داشته است.

در گروه خودروهای با سطح قیمتی ۵۰ تا ۷۵ میلیون تومان، خودروی لیفان X60 پرفروش‌ترین خودرو بوده است. این خودرو معادل ۳۰.۶ درصد سهم بازار این گروه قیمتی را در اختیار داشته است.

اما در گروه خودروهای با سطح قیمتی ۷۵ تا صد میلیون تومان، خودروی سراتو اتومات پرفروش‌ترین خودرو در این گروه بوده است. این خودرو معادل ۲۵.۹ درصد سهم بازار این گروه قیمتی را در اختیار داشته است.

در گروه خودروهای با سطح قیمتی صد تا ۱۲۵ میلیون تومان نیز خودروی ام‌جی ۶ با داشتن ۶۰.۵ درصد سهم بازار، پرفروش‌ترین خودرو در این سطح قیمتی بوده است. در گروه خودروهای با سطح قیمتی بیش از ۱۲۵ میلیون تومان، خودروی میتسوبیشی اوتلندر با داشتن ۲۳.۶ درصد سهم بازار این گروه، بیشترین میزان فروش را به خود اختصاص داده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14477