نصب نخستین مرکز آدرس های جهانی اینترنتی در کشور

0
۴۰۵ بازدید

رییس شورای فناوری اطلاعات خبر داد

گروه امورزیربنایی

Infrastructures@jahaneghtesad.com

رییس شورای عالی فناوری اطلاعات و ارتباطات از نصب نخستین مرکز آدرس های جهانی اینترنتی طی دو ماه گذشته در کشور خبر داد و گفت: با توسعه این شبکه درصد بالایی از حجم ترافیک مبادله شده به داخل کشور منتقل خواهد شد.

نصرالله جهانگرد روز شنبه در حاشیه برگزاری نخستین جلسه کارگروه خدمات الکترونیکی سلامت در گفت و گو با خبرنگاران در پاسخ به زمان راه اندازی شبکه ملی اطلاعات در کشور، افزود: بخش مهمی از این شبکه تا پایان سال جاری راه اندازی خواهد شد.

وی اظهار داشت: در سال گذشته یک مصوبه کلان از شورای عالی فضای مجازی داشته ایم که حدود کلان مورد انتظار از شبکه ملی اطلاعات را دچار تغییر کرد.

وی با تاکید بر اینکه در سطح کشور بایستی دارای شبکه ملی اطلاعات باشیم، گفت: این شبکه باید طوری تنظیم شود که مدیریت چرخه اطلاعات و تصمیم گیری آن در حدود داخلی کشور باشد.

وی افزود: هنگامی که در سراسر ایران می توانیم با دستگاه هایی مانند POS پول پرداخت کنیم این در واقع بدان معنی است که ما دارای شبکه ملی اطلاعات هستیم، منتها این نیازمند افزایش ظرفیت و همچنین خدمات جدید است که این مسایل مربوط به بخش خدمات ارتباطات کشور است.

جهانگرد ادامه داد: با انجام معماری صحیح و اصلاحات انجام شده در نظام ارتباطات کشور در امور زیرساخت ها موفق شدیم با تعاملات بین المللی صورت گرفته نخستین مرکز آدرس های جهانی اینترنتی را در ایران طی دو ماه گذشته نصب و راه اندازی کنیم.

وی با بیان اینکه با توسعه این شبکه درصد بالایی از حجم ترافیک مبادله شده به داخل کشور منتقل خواهد شد، افزود: این مساله کاهش بعد هزینه ای زمان و همچنین امکانات مالی را دربرخواهد داشت.

رییس شورای عالی فناوری اطلاعات و ارتباطات خاطرنشان کرد: در آغاز دولت یازدهم حدود ۹۰ درصد ترافیک به خارج بوده در حالی که در حال حاضر حدود ۴۰ درصد ترافیک به داخل برگشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13675