نسخه مهندسی مالی برای سایپا تجویز شد

0
۳۲۲ بازدید

سعید مدنی از مدیریت غول ۱۷ هزار میلیاردی کنار گذاشته شد

مهدی زاهدی

m.zahedi25@yahoo.com

در آخرین روزهای سال ۱۳۹۳ خبر رسید که به زودی سایپا اعضای موظف و غیرموظف هیات مدیره جدیدش را معرفی خواهد کرد.

عدم تغییر مدیریت ارشد گروه خودروسازی سایپا پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، به سرعت اذهان را به سمت خداحافظی با سعید مدنی که در آن موقع نزدیک به سه سال در راس این گروه خودروسازی قرار گرفته بود سوق داد با این همه اما پس از اعلام اسامی اعضای جدید، نام مدنی دوباره در راس مجموعه سایپا قرار گرفت.

به دنبال تصمیم اعضای هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا و نمایندگان سهامداران این شرکت در ۱۴ اسفند سال گذشته ، هیات رئیسه هیات مدیره سایپا تغییر یافت و دو عضو تازه وارد هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا شامل “حسن عموزاده” از مدیران با سابقه صنعت خودرو به عنوان عضو موظف هیئت مدیره و “معصوم نجفیان” به عنوان عضو غیر موظف هیئت مدیره گروه خودروسازی سایپا انتخاب شدند.

سیدرضا نوروز زاده که ریاست ایدرو را بر عهده دارد هم به سمت رئیس هیات مدیره گروه خودروسازی سایپا انتخاب شد.

اما نکته قابل توجه اینکه در روز چهارم خردادماه امسال، سعید مدنی حکم مدیرعاملی سازه گستر سایپا را برای معصوم نجفیان امضا کرد اما تنها سه روز بعد یعنی در روز ۸ خرداد به ناگهان اعلام شد مهندس سعید مدنی پس از نزدیک به ۴ سال مدیریت در راس گروه سایپا جای خود را به مهدی جمالی داده است.

بیشتر کارشناسان معتقدند مشکلات مالی این گروه خودروسازی در سالهای اخیر تا جایی پیش رفته است که این غول ۱۷ هزار میلیارد ریالی را با زیان انباشته ای در حدود ۸ هزار میلیارد ریال مواجه کرده است.

آنها می گویند همین مشکلات مالی دلیل اصلی تغییر مدیریت در این گروه خودروسازی بوده است و مدعای خود را براساس سوابق مدیریت جدید سایپا مطرح می کنند.

مهدی جمالی مدیرعامل تازه وارد گروه خودروسازی سایپا در روزمه کاری خود مدیریت کل صندوق بازنشستگی کشور، معاونت سازمان اتکا، ریاست هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری ایران خودرو و مدیریت عاملی شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند را ثبت کرده است. جمالی در نهایت مدیرعاملی لیزینگ صنعت و معدن را تجربه کرده است.

او که متولد اردستان دراستان اصفهان است احتمالا با دکترای مهندسی مالی برای حل مشکلات غول زیان ده خودروسازی ایران برای این شرکت تجویز شده است.

سعید مدنی همچنان در سایپا می ماند

از سوی دیگر اما عصرخودرو گزارش کرده است: پیگیری خبر انتصاب مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا نشان می دهد سعید مدنی همچنان در گروه خودروسازی سایپا باقی خواهد ماند.بنابر تصمیم هیأت مدیره گروه خودروسازی سایپا سعید مدنی احتمالاً تا برگزاری مجمع سالیانه پایان تیرماه همچنان به عنوان عضو هیأت مدیره به کار خود در گروه خودروسازی سایپا ادامه خواهد داد.

این خبرگزاری مدعی شده است: بنابر این گزارش مهدی جمالی، مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا، به عنوان نماینده هیأت مدیره، فقط مدیرعامل گروه خواهد بود . پیش از این سعید مدنی هم تا مدتها مدیرعامل خارج از هیأت مدیره بود که در اداره امور دچار چالش های بسیاری بود .شایان ذکر است سعید مدنی هم اکنون نماینده شرکت سرمایه گذاری کارکنان در هیأت مدیره گروه خودروسازی سایپا است.

 
 
 
 
(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12973