نرخ تورم روستایی ۸٫۸ درصد شد

0
۳۹۲ بازدید

مرکز آمار ایران، نرخ تورم روستایی کشور در دوازده ماهه منتهی به خردادماه سال‌جاری را ۸٫۸ درصد و تورم نقطه‌ای را ۵٫۷ درصد اعلام کرد.

مرکز آمار ایران، نرخ تورم روستایی کشور در دوازده ماهه منتهی به خردادماه سال‌جاری را ۸٫۸ درصد و تورم نقطه‌ای را ۵٫۷ درصد اعلام کرد.

به گزارش مهر، مرکز آمار ایران گزارش داد: شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در خرداد ماه سال ۱۳۹۵ عدد ۲۳۵٫۱ را نشان می دهد  که نسبت به ماه قبل ۰٫۶ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵٫۷ درصد می‌باشد که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۵٫۹ درصد) کاهش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل در دوازده ماه منتهی به خردادماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل (نرخ تورم روستایی) ۸٫۸ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ (۹٫۴ درصد) کاهش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۴٫۲۵۴ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۹ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۵۰٫۵ رسید که نسبت به ماه قبل ۰٫۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳٫۸ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۷٫۹ درصد است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به خردادماه ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۷٫۷ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ (۸٫۶ درصد) کاهش یافته است.

همچنین شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در خردادماه ۱۳۹۵ به رقم ۲۲۲٫۱ رسید که ۰٫۵ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶٫۹ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به خرداد ماه سال ۱۳۹۵ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۷٫۹ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ (۱٫۱۰ درصد) کاهش یافته است.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=35680