نرخ تورم در ونزوئلا به ۱۶.۱ درصد افزایش یافت

0
۲۱۱ بازدید

بانک مرکزی ونزوئلا اعلام کرد قیمت مصرف کننده در این کشور در ماه مارس ۱۶.۱ درصد افزایش یافته است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، اطلاعات بانک مرکزی ونزوئلا که در اواخر روز جمعه منتشر شد نشان می‌دهد قیمت مصرف کننده در این کشور در ماه مارس ۱۶.۱ درصد افزایش یافته است. تورم در ونزوئلا در ماه فوریه برابر با ۳۳.۸ درصد بود. این کشور آمریکای جنوبی گرفتار فروپاشی اقتصادی ناشی از تورم بالاست.

 محاسبات رویترز بر اساس اطلاعات بانک مرکزی ونزوئلا نشان می‌دهد تورم سالانه این کشور در ماه مارس به ۳۰۱۲ درصد رسیده است. در شرایطی که حداقل حقوق ماهانه در ونزوئلا تنها ۷۰ سنت آمریکاست، تورم قدرت خرید مردم ونزوئلا را از بین برده است.

 با سقوط ارزش ارز داخلی بولیوار، مردم ونزوئلا به طور روزافزونی برای نقل و انتقال‌های روزانه خود در سال‌های اخیر به دلار آمریکا روی آورده‌اند. این تغییر مورد استقبال نیکولاس مادورو رئیس جمهور این کشور بوده است، چون آن را راه نجاتی در برابر تحریم‌های آمریکا می‌داند.

 بخش بهداشت ونزوئلا بیشترین افزایش قیمت را در ماه مارس داشت و تورم در این بخش برابر با ۲۱.۷ درصد بود، آن هم در زمانی که این کشور با موج دوم همه‌گیری ویروس کرونا مواجه است. اطلاعات بانک مرکزی ونزوئلا نشان می‌دهد بخش‌های آموزش و ارتباطات به ترتیب تورم ۷.۸ و ۱۰.۸ درصدی را تجربه کرده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=138184