نخستین گروه تجاری خارجی در پساتحریم به خراسان شمالی آمد

0
۳۲۵ بازدید

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی خراسان شمالی

از ورود نخستین گروه تجاری خارجی از کشور پاکستان در پساتحریم برای انعقاد قرارداد تجاری به این استان خبر داد.

محمد صمدی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: این گروه تجاری از کشور پاکستان به خراسان شمالی سفر کرده تا تفاهم نامه تجاری با اتاق استان برای مبادله تجاری دوجانبه امضا کند که گام اولیه برای این تفاهمنامه برداشته شد.

وی اضافه کرد: پیش از این نیز اتاق بازرگانی کشور پاکستان به خراسان شمالی سفر داشته و مقادیری موادغذایی شامل انگور، پیاز و سیب زمینی تولیدی استان نیز به این کشور صادر شده است.

به گفته وی پساتحریم موقعیت خوبی را برای حضور سرمایه گذاران خارجی در ایران فراهم کرده که باید از این موقعیت برای ارایه توانمندی های استان به سرمایه گذاران خارجی استفاده کرد.

عضو اتاق بازرگانی ایران خاطرنشان کرد: این استان دارای قابلیت های زیادی برای سرمایه گذاری خارجی است و باید این توانمندی ها را ارایه کنیم و راهکارش نیز دعوت از سرمایه گذاران خارجی به استان است.

صمدی افزود: اتاق بازرگانی خراسان شمالی در این زمینه فعالیت خوبی را شروع کرده و نیازمند به کمک دستگاه های اجرایی اقتصادی استانی است تا بتوانیم با همکاری هم از این موقعیت استفاده کنیم.

تجار پاکستانی پس از دیدار با رییس اتاق بازرگانی استان و بازدید از تعدادی واحد صنعتی تولید موادغذایی استان را به مقصد کشورشان ترک کردند.

این دومین باری است که هیات تجاری از کشور پاکستان به استان خراسان شمالی سفر می کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14888