افتتاح نخستین پارک آبخیزداری استان مرکزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی

0
۱۰۰ بازدید

نخستین پارک آبخیزداری استان مرکزی روز شنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، استاندار و برخی مدیران استانی در اراک بهره‌برداری شد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، این پارک آبخیزداری در منطقه گردشگری دره گردو اراک در زمینی به مساحت یک‌هزار و ۴۱۳ هکتار واقع شده که برای ایجاد و تکمیل سازه‌های آن ۱۶۶ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است. ۸۰ درصد از منابع مالی مورد نیاز برای اجرای این طرح آبخیزداری از محل اعتبارات ملی و ۲۰ درصد از محل اعتبارات استانی تامین شده‌است.

۱۹۴ سازه آبخیزداری با ۲۰ هزار متر مکعب عملیات سازه‌ای و ۴۸۶ متر مکعب حجم آبی، ۱۰ و نیم کیلومتر پیاده راه، ۱۰۰ هزار هکتار عملیات بیولوژیکی در قالب این پارک آبخیزداری انجام شده و ۵۲ هزار و ۶۶ اصله نهال در این پارک کشت شده‌ است.

«کاظم خاوازی» وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه در سفر یک‌روزه به استان مرکزی با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهیدان در اراک ادای احترام کردند و ضمن شرکت در آیین بهره‌برداری از پارک آبخیز منطقه گردشگری گردو اراک، با نماینده ولی فقیه استان مرکزی نیز دیدار می‌کنند.

بازدید از طرح ۲ هزار هکتاری جنگل‌کاری چپقلی و توسعه باغات در اراضی شیب دار و حضور در شهرک گلخانه آوه در شهرستان ساوه و بازدید از مجموعه تولید نهال شرکت ماهان از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر جهاد کشاورزی به استان مرکزی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=135896

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here