نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی امروز افتتاح شد

0
۳۷۹ بازدید

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با افتتاح این پروژه‌ها عملا ۱۰ هزار مگاوات برق کشور از طریق بخار واحدهای سیکل‌ترکیبی و بدون مصرف سوخت اضافه تولید می‌شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، “همایون حائری” در مراسم افتتاح نخستین واحد بخار نیروگاه سیکل‌ترکیبی با تاکید بر اینکه این واحد ۱۶۰ مگاواتی با سرمایه‌گذاری بالغ بر سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است، ادامه داد: این مجموعه هم اکنون دارای ۶ واحد گازی به ظرفیت ۹۶۰ مگاوات است که امروز اولین واحد بخار آن با استفاده از ظرفیت بند ۱۹ قانون بودجه سال ۹۲ به اتمام رسیده و به شبکه برق کشور متصل خواهد شد.

وی مکانیزم بازگشت سرمایه این واحد را از محل سوخت صرفه‌جویی عنوان کرد و افزود: این نیروگاه ضمن تامین نیازهای برق منطقه و به‌ویژه در بخش صنعت و کشاورزی، موجب افزایش راندمان نیروگاه‌ها از طریق تبدیل واحدهای گازی به سیکل‌ترکیبی خواهد شد. حائری با تاکید بر اینکه افتتاح این واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی سالانه ۲۵۰ میلیون مترمکعب صرفه‌جویی در مصرف سوخت را به دنبال خواهد داشت، ادامه داد: سال آینده با افتتاح واحدهای دوم و سوم بخار این نیروگاه، ظرفیت کل این نیروگاه به یک هزار و ۴۴۰ مگاوات خواهد رسید.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی یادآور شد: این پروژه ششمین واحد بخاری است که در سال جاری افتتاح می‌شود و با بهره‌برداری از آن ظرفیت نیروگاه‌های سیکل‌ترکیبی ایران به ۳۰ هزار مگاوات خواهد رسید.

وی تاکید کرد: با افتتاح این پروژه‌ها عملا ۱۰ هزار مگاوات برق کشور از طریق بخار واحدهای سیکل‌ترکیبی و بدون مصرف سوخت اضافه تولید می‌شود که سالانه بیش از ۱۵.۶ میلیارد مترمکعب صرفه‌جویی در مصرف سوخت را به همراه دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=132730