نخستین دوره انتخاب برندهای برتر ایران برگزار می‌شود

0
۲۷۹ بازدید

معیارهای انتخاببرترین‌ها تعیین شد

گروه بازار: این معیارها که از سوی کمیته راهبردی برند تعیین شده است، شامل میزان رشد فروش، میزان صادرات، کیفیت و استاندارد، فعالیت‌های توسعه‌ای در حوزه برند، شفافیت کسب و کار، مسئولیت اجتماعی و نوع مالکیت است.

به گزارش جهان اقتصاد به روابط عمومی سازمان توسعه تجارت،کمیته راهبردی برند برای سنجش این معیارها شاخص‌هایی را تعیین کرده است که به زودی به داوطلبان شرکت در انتخاب برندهای نمونه کشور اعلام خواهد شد.

به گفته گیتی توانا، مدیرکل دفتر امور بنگاه‌های سازمان توسعه تجارت، با توجه به اهمیت صادرات در اقتصاد ایران، معیارهای انتخاب برند برتر با نگاه صادراتی تعیین شده است.

توانا در جلسه تعیین معیارها و شاخص‌های برندهای برتر گفت: برای انتخاب معیارها کشورهای پیشرو در زمینه انتخاب برند برتر بررسی شدند و در نهایت برای تعیین معیارها، الگوی مشخصی در نظر گرفته شد.

او افزود: در گام اول انتخاب برندهای برتر، متقاضیان باید به صورت خوداظهاری به معرفی خود و عملکردشان در زمینه برندسازی بپردازند.

مدیرکل دفتر امور بنگاه‌های سازمان توسعه تجارت در عین حال به کاستی‌های موجود در زمینه برندسازی در ایران اشاره کرد و یادآور شد: از آنجایی که صنعت برندینگ در ایران نوپا است به طور قطع انتخاب برندهای برتر در سال نخست امری دشوار خواهد بود.

بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار، سازمان توسعه تجارت ایران متولی سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، نظارت و ساماندهی و اجرای برنامه‌های راهبردی در جهت تبیین و توسعه فرهنگ برند در کشور است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14297