کد خبر: 101238
تاریخ انتشار: ۰۴ شهریور ۱۳۹۸

نخستین جشن برداشت گندم در گلستان برگزار شد

نخستین جشن برداشت گندم در گلستان برگزار شد

با همکاری شرکت آرد کوثر گلستان؛
نخستین جشن برداشت گندم در گلستان برگزار شد

نخستین جشن برداشت گندم در استان گلستان با هدف تکریم  کشاورزان گندم کار توسط شرکت آرد کوثر گلستان برگزار شد.

در این مراسم از ۳۰۰ گندم‌کار برتر استان با اهدای لوح سپاس و مدال افتخار تجلیل شد.

دبیر نخستین جشن برداشت گندم استان گلستان در این مراسم، تجلیل از مقام گندم‌کاران و ارزش نهادن به تلاش این قشر که نقش مهمی در تامین نان مردم به عنوان رزق اساسی جامعه دارند را از اهداف اصلی برگزاری این جشن دانست و اظهار داشت: تجلیل از فعالان بخش کشاورزی یک ضرورت است که باید همواره مورد توجه مدیران قرار گیرد.

دکتر مرتضی جلیل‌وند گفت: استان زرخیر گلستان در تولید گندم کشور جایگاه ویژه ای دارد و در صورت حمایت دولت و انجام عملیات به زراعی توسط کشاورزان، سالانه قادر به تولید حداقل دو میلیون تن از این محصول استراتژیک است.

وی افزود: گندم کالایی استراتژیک است و باید نگاه ویژه ای به آن داشت زیرا خودکفایی در تولید این محصول، تحریم های دشمنان را خنثی می کند.

 مهندس محمدرضا نشاطی مدیر گروه سرمایه گذاری و کارآفرینی نشاطی گفت:
در شرایط فعلی که دشمنان تحریم های خود را علیه مردم تشدید کرده اند نباید خللی در روند تولید گندم کشور ایجاد شود و ما با برگزاری اینگونه مراسم سعی در تشویق گندم کاران به تولید بیشتر و قطع وابستگی اقتصادی به آن سوی مرزها داریم.

مهندس نشاطی افزود: گندم بعنوان یک محصول استراتژیک دارای اهمیت ویژه ای در زندگی انسانهاست و ما باید کشاورزان را به عنوان عامل اصلی تولید گندم تشویق کنیم.

مهندس نشاطی مدیر گروه سرمایه گذاری و کارآفرینی نشاطی با سابقه پنجاه ساله در صنعت تولید آرد در سال ۱۳۹۵ با نصب مدرن ترین ماشین آلات اروپایی، کارخانه آردسازی کوثر را در ناحیه صنعتی گلستان واقع در شهر گالیکش از توابع گلستان افتتاح کرد.

کارخانه آرد کوثر گلستان به عنوان بخش خصوصی در یک حرکت خلاقانه با برگزاری مراسم بزرگداشت گندم کاران استان گلستان اقدام به تشویق و حمایت از تولیدکننده های گندم به عنوان یک محصول استراتژیک کرد و با این کار قدم خوبی در ایجاد دلگرمی برای کشاورزان برداشت که این امر در نهایت منجر به کاهش وابستگی اقتصادی به خارج از مرزها خواهد شد.

استان گلستان با دارا بودن ۶۳۰ هزار هکتار اراضی زراعی و باغی از استان های مهم تولیدکننده محصولات کشاورزی در کشور است که هر ساله نیمی از اراضی آن به کشت گندم اختصاص می یابد و در تولید این محصول رتبه های اول تا سوم کشور را دارد.