نامزد هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران: اتاق بازرگانی، اتاق خصوصی هیچکس نیست

0
۲۵۷ بازدید

علی شفائی: اتاق بازرگانی، اتاق خصوصی هیچکس نیست، بلکه اتاق بخش خصوصی است.‏

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد،‌ مرجان آقاجان زاده هوشیار نامزد هشتمین دوره انتخابات اتاق بازرگانی تهران در نشستی با اصحاب رسانه با بیان این مطلب افزود: امروز زنان فعال در حوزه های بازرگانی و صنعت و تولید حرف های بسیاری برای گفتن دارند و باید در اتاق بازرگانی نماینده ای داشته باشند که بتواند با شجاعت از ایشان حمایت کند.
عضو کانون کارآفرینان توسعه گرا با اشاره به اینکه نماینده ای زنان در اتاق بازرگانی باید بدون در نظر گرفتن منافع شخصی از دیگر فعالان بخش خصوصی حمایت کند،‌ تصریح کرد: صرف نظر از اینکه نتیجه انتخابات چه خواهد شد، این شجاعت و توانایی را در خود دیدم و به این دلیل برای حضور در انتخابات اتاق نامزد شدم.
وی ادامه داد: در نگاهی به تاریخ و پیشینه جامعه ایران، همواره مردها فعال اقتصادی بودند و باید این نگرش تغییر می کرد.
آقاجان زاده هوشیار با اشاره به اینکه این نگاه در طور زمان تغییر کرده است،‌توضیح داد: در شرایطی که در مقطعی از طمان زنان اجازه کار کردن نداشتند، این نگرش به تدریج تغییر کرده است و برای بیشتر سهیم شدن زنان در فعالیت های اقتصادی باید صادقانه تلاش کرد.
این بانوی فعال اقتصادی در خصوص اتاق بازرگانی مطلوب توضیح داد: اتاق مطلوب باید چون پدری دلسوز باشد و به طور کامل از بخش خصوصی حمایت کند و از نمایندگانی تشکیل شود که سواد اقتصادی داشته و از تغییرات روز دنیا آگاه باشد.
عضو اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: یکی از مهمترین مشخصات نمایندگان اتاق مطلوب این است که تشکل ها و سندیکاهای دنیا را بشناسند، مضاف براینکه به طور کامل تولید و مشکلات آن را بشناسد.
وی با بیان اینکه یکی از مشخصه ای اصلی نمایندگاناین است که مستقل باشند، تصریح کرد: اگر نمایندگان اتاق بازرگانی مستقل باشند، می توانند از بخش خصوصی در برابر مصوبات و تصمیماتی که به ضرر بخش خصوصی توسط دولت و مجلس اتخاذ می شود، دفع کند.
آقاجان زاده هوشیار با اشاره به اینکه در هیچ جای دنیا دیده نمی شود که در یک اتاق بازرگانی یک فرد ۳۳ سال به عنوان نماینده حضور داشته باشد، اظهارداشت: اینکه چه کسی به عنوان عضو هیات نمایندگان وارد اتاق بازرگانی می شود مهم نیست، بلکه باید افرادی مستقل، دلسور،‌ متعهد، با تجربه و دارای دانش کافی وارد اتاق شوند.
عضو کانون کارآفرینان توسعه گرا در خصوص حضور دراین گروه توضیح داد: به دلیل اینکه اعضای گروه بخش خصوصی واقعی هستند.
وی با بیان اینکه اتاق کارایی کامل را ندارد، افزود: تمامی گروه ها و نامزدها بر این باور هستند که باید اتاق تغییر و تحول داشته باشد و باید افردی وارد اتاق بازرگانی شوند که دارای علم اقتصاد باشند و شجاعت بیان آنرا داشته باشند.
آقاجان زاده هوشیار توضیح داد: منضور این نیست که اعضای هیات نمایندگان قبلی دارای سواد اقتصادی نیستند، اما افزایش نامزدها و گروه ها نشان دهنده این است که اتاق نقطه ضعف هایی دارد و باید اصلاح شود.
وی گفت: اتاق بازرگانی باید استقلال داشته باشد و افراد برای منافع شخصی خودشان کوتاهی نکرده و از حق و حقوق بخش خصوصی حمایت کرده وایستادگی کنند.
عضو اتاق بازرگانی تهران با اشاره اینکه افراد برای رأی گرفتن تغییر گروه می دهند شایسته و زیبنده فعالان بخش خصوصی و اتاق بازرگانی نیست،‌ صریح کرد: اینکه نامزدها در چند جای دیگر هم کرسی دارند و لیست غیبت ها هم نشان دهنده این واقعیت نیز باید مورد توجه صاحبان رای قرارگیرد.
وی گفت: افرادی که وارد اتاق بازرگانی می شوند باید فرصت داشته باشند تا برای حضور در اتاق و حمایت از کسانی که نمایندگی ایشان را برعهده دارند فعالیت کنند.
آقاجان زاده هوشیار در پایان با انتقاد از اینکه این یک ضعف است که از نمایندگان دوره قبلی کارنامه عملکرد نمی خواهند،‌گفت:‌این موضوع باید از سوی انجمن ها، تشکل ها و رسانه ها مورد پیگیری قرار گیرد و بررسی شود تا صاحبان رآی با نامزدها و افرادی که قراراست نماسندگی ایشان را برعهده بگیرند آشنا شوند.‏

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=10877