موافقت ایدرو با توقف تولید مگان

0
۳۴۴ بازدید

رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: با توجه به این‌که تولید مگان در کشور کاملا به صورت مونتاژ صورت می‌گرفت و ایران با داشتن چند صد بنگاه قطعه‌سازی تولید ماشینی که کاملا مونتاژ باشد، منطقی نیست و ما با توقیف تولید آن موافق هستیم.

سید رضا نوروززاده روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: زمانی که بازار در اختیار خارجی‌ها قرار می‌گیرد تمام برنامه‌های کشور حاکمیت پیدا می‌کند و ما به عنوان سازمان گسترش و نوسازی صنایع به تمام خودروسازها اعلام کردیم که حق ندارند خودرویی را که حداقل ۴۰ درصد آن در داخل تولید شود، سرمایه‌گذاری کنند.

وی با بیان این‌که چنانچه مشارکت با ظرفیت کامل ایران باشد و این امر می‌تواند صورت بگیرد، گفت: سازمان گسترش و نوسازی صنایع آماده‌ی فعالیت با تمام شرکت‌های خارجی که اعلام آمادگی کنند است.

سایپا: کسانی که مگان پیش خرید کرده‌اند، می‌توانند سراتو،CS35 یا Eado دریافت کنند

در همین راستا معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا گفت: افرادی که مگان را پیش خرید کرده‌اند، در صورت تمایل می‌توانند ۳ خودروی سراتو، CS35 یا Eado را به عنوان خودروی جایگزین دریافت کنند.

محمدعلی قادری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در گذشته ۵۵۰۰ خودروی مگان پیش فروش شد.وی با بیان اینکه متاسفانه به دلیل عدم عمل به تعهدات از سوی شرکت رنو و تحویل ندادن قطعات، موفق به تولید این خودرو نشدیم خاطرنشان کرد: از ۵۵۰۰ خریدار خودروی مگان، تعداد ۴۴۰۰ نفر تاکنون خودروی جایگزین مدنظر را دریافت کردند.

معاون فروش و بازاریابی گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: تاکنون خریداران مگان می‌توانستند باقی محصولات سایپا از جمله پراید و تیبا را به عنوان خودروی جایگزین دریافت کنند و از این به بعد نیز می‌توانند از سراتو با گیربکس دنده‌ای، CS35 و Eado به عنوان خودروی جایگزین استفاده کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7341