مهلت سه ماهه به صاحب کالای لوازم خانگی «بوش» برای مرجوع کردن

0
۲۰۳ بازدید

معاون گمرک ایران گفت: طبق قانون امور گمرکی هرگاه کالایی که ورود آن ممنوع است، برای ورود قطعی با نام و مشخصات صحیح به گمرک اظهار شود، گمرک باید از ترخیص آن خودداری و به صاحب کالا یا نماینده قانونی آن به صورت مکتوب اعلام کند که حداکثر ظرف سه ماه نسبت به مرجوع شدن آن اقدام کند.

معاون گمرک ایران اعلام کرد؛ صاحب بیش از ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش از زمان ابلاغ صورت جلسه سه ماه برای مرجوع کردن این کالا که واردات آن ممنوع بوده، فرصت دارد وگرنه کالا ضبط می‌شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایلنا، مهرداد ارونقی درباره تصمیم نهایی دستگاه‌های مرتبط برای مرجوع شدن بیش از ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش اظهار داشت: در جلسه سه جانبه بین وزارت صمت، گمرک و بانک مرکزی این موضوع مورد رسیدگی قرار گرفت و در نهایت با ترخیص کالا موافقت نشد.

وی ادامه داد: طبق قانون امور گمرکی هرگاه کالایی که ورود آن ممنوع است، برای ورود قطعی با نام  و مشخصات صحیح به گمرک اظهار شود، گمرک باید از ترخیص آن خودداری و به صاحب کالا یا نماینده قانونی آن به صورت مکتوب اعلام کند که حداکثر ظرف سه ماه نسبت به مرجوع شدن آن اقدام کند.

معاون گمرک ایران افزود: بنابراین مقرر شده که صورت جلسه مربوطه به صاحب کالا ابلاغ شود و متعاقب قانون صاحب کالا مکلف است، نسبت به مرجوع کردن کالا و بازگرداندن آن به خارج از کشور در مدت زمانی سه ماه از تاریخ ابلاغ اقدام کند. در غیر این صورت گمرک با توجه به اینکه کالا ممنوعه بوده، کالا را ضبط و مراتب را به صاحب آن ابلاغ خواهد کرد.

گفته‌ها حاکی از ان است که صاحب کالا تا کنون برای واردات بیش از ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش یک میلیون دلار از بانک دریافت کرده که از ارز اشخاص هم استفاده شده و مقداری از این یک میلیون دلار دریافت شده ارز ۴۲۰۰ تومانی بوده است. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=149019

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here