منتظر طلای ۱۴۰۰ دلاری باشید

0
۲۷۲ بازدید

تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری ام پی تریدر پیش بینی کرد که دوران افت قیمت طلا به زودی پایان خواهد یافت و قیمت این فلز زرد به زودی به بیش از ۱۳۸۰ تا ۱۴۰۰ دلار در هر اونس خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اینترنتی اف ایکس استریت، مایک پولونف تحلیلگر برجسته اقتصادی موسسه ام پی تریدر تاکید کرد که قیمت طلا که هم اکنون در محدوده ۱۲۰۰ دلاری است به زودی با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد و به بیش از ۱۳۸۰ تا ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید. بر اساس این گزارش وی افزود: الگوی کوتاه مدت نشان می دهد که قیمت طلا در شرایط کنونی بین ۱۱۹۵ تا ۱۲۰۰ دلار خواهد بود ولی به زودی با آغاز موج صعودی روبرو خواهد شد و به بیش از ۱۳۸۰ تا ۱۴۰۰ دلار خواهد رسید. این تحلیلگر اقتصادی گفت: قیمت طلا باید در کوتاه مدت سطح حمایتی ۱۲۱۲ دلاری را حفظ کند تا نسبت به افزایش بیشتر قیمت آن امیدوار باشیم. اگر طلا نتواند سطح حمایتی ۱۱۹۵ تا ۱۲۰۰ دلاری را حفظ کند به زودی تا ۱۱۶۷ دلار در هر اونس نیز کاهش خواهد یافت. همزمان رییس اتحادیه طلا و جواهر نیز پیش‌بینی کرد در چند ماه آینده قیمت طلا در همین سطح باقی بماند و نوسان چندانی نداشته باشد. محمد کشتی‌آرای اظهار کرد: این هفته به طور متوسط قیمت طلا ۲۳ دلار کاهش یافت که علت اصلی آن قوی شدن قیمت دلار در بازارهای جهانی بود. وی گفت: قیمت سکه با توجه به کاهش قیمت ارز به طور متوسط ۲۰ هزار تومان کاهش یافت و بر همین اساس نیم سکه حدود ۸۰۰۰ تومان و ربع سکه ۴۰۰۰ تومان کاهش قیمت داشتند. کشتی‌آرای اظهار کرد: قیمت سکه‌های یک گرمی تقریبا بدون نوسان بوده و هر مثقال طلا ۶۵۰۰ تومان کاهش یافت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در هفته اخیر ۱۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشت.

در نخستین روز سال تازه میلادی بهای هر اونس طلا در بازار نیویورک معادل ۱۱۸۴ اونس بود و با توجه به سیاست های پولی فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) بسیاری انتظار داشتند که روند نزولی بهای طلا ادامه یابد اما چند روز پس از آغاز سال نو میلادی، بهای طلا روندی صعودی به خود گرفت تا جایی که ارزش هر اونس طلا در پانزدهم ژانویه به نزدیکی ۱۲۶۰ دلار رسید. روز پنج شنبه بهای طلا که روز را با ۱۲۱۳ دلار برای هر اونس آغاز کرده بود به شدت کاهش یافت و حتی به زیر ۱۲۰۰ دلار سقوط کرد اما پس از آن با افزایشی نسبی تا ۱۲۰۷ دلار بالا آمد. با این حال به نظر می رسد که ممکن است بهای طلا طی روزهای پیش رو بازهم چند بار از مرز روانی ۱۲۰۰ دلار عبور کند. برای ادامه سال نیز اگر فدرال رزرو نرخ بهره در آمریکا را افزایش بدهد، طلا احتمالا کاهش دوباره ای را تجربه خواهد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=10447