ممنوعیت فعالیت ۸ شرکت چینی دیگر در آمریکا

0
۱۳۷ بازدید

لیست کامل ۸ برنامه گوشی که ممنوعیت استفاده و معامله با آن شامل علی پی، کم اسکنر، کیو کیو والت، شِریت، تِنسنت کیو کیو، وی میت، وی چت پی و دبلیو پی اس آفیس، می باشد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، رسانه های آمریکا اعلام کردند که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دستور اجرایی جدیدی را برای ممنوعیت معامله با شرکت های سازنده هشت برنامه گوشی چینی از جمله Alipay و QQ و WeChat Pay را امضا کرد.

بر اساس این گزارش، ممنوعیت معاملات با این شرکت ها ۴۵ روز دیگر اجرا خواهد شد. لیست کامل این ۸ برنامه گوشی شامل علی پی، کم اسکنر، کیو کیو والت، شِریت، تِنسنت کیو کیو، وی میت، وی چت پی و دبلیو پی اس آفیس، می باشد.

در این دستور اجرایی ترامپ آمده است: سرعت گسترش و فراگیری برخی از برنامه های تلفن همراه و نرم افزارهای کامپیوتری ساخته شده یا کنترل شده توسط اشخاصی از جمهوری خلق چین در ایالات متحده… همچنان امنیت ملی، سیاست خارجی و اقتصاد این کشور را تهدید می کند.

ویلبر راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده نیز تأیید کرد که این وزارتخانه اجرای دستورات ریاست جمهوری این کشور از جمله شناسایی “معاملات ممنوع” را آغاز می کند. رویترز گزارش داد که وزارت بازرگانی پیش از پایان ریاست جمهوری ترامپ یعنی قبل از ۲۰ ژانویه این کار را انجام خواهد داد.

دستورات جدید ترامپ در پی دو دستور مشابه در ماه آگوست رخ داد که پیش از این معاملات با شرکت بایت دنس، شرکت مادر برنامه تیک تاک و شرکت تنسنت، سازنده برنامه وی چت را ممنوع کرده بود. با این حال، یک قاضی در ماه های سپتامبر و اکتبر ممنوعیت WeChat را لغو کرد، در حالی که یک قاضی دیگر با صدور یک حکم موقت، ممنوعیت تیک تاک را در دسامبر لغو کرد.

اگر دولت ترامپ در ممنوعیت این برنامه ها موفق شود، این موضوع به ویژه برای خانواده های آمریکایی-چینی که از این برنامه ها برای برقراری ارتباط آنلاین استفاده می کنند، مشکل ایجاد خواهد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=128190