ممنوعیت ثبت سفارش برای واردکنندگانی که ایفای تعهد نکردند

0
۱۷۹ بازدید

همچنین به وارد کنندگانی که تا پایان سال ۱۳۹۸ ارز داشته و هیچ اقدامی برای واردات کالا انجام نداده‌اند، ارز جدید اختصاص نمی‌یابد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار، از ثبت سفارش و تخصیص ارز به واردکنندگانی که مهلت رفع تعهد ارزی آنها منقضی شده و کمتر از ۱۰ درصد تعهدات ارزی خود را ایفا کرده اند به صورت سیستمی ممانعت خواهد شد و ساز و کار دایر کردن مجدد ارایه خدمات نیز سیستمی خواهد بود.

همچنین به وارد کنندگانی که تا پایان سال ۱۳۹۸ ارز داشته و هیچ اقدامی برای واردات کالا انجام نداده‌اند، ارز جدید اختصاص نمی‌یابد. پیش‌تر هم بانک مرکزی اعلام کرده بود با صادرکنندگانی که تعهدات ارزی خود از محل صادرات غیر نفتی در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ را ایفا نکرده‌اند، برخورد خواهد شد.

با ورود سازمان توسعه تجارت، تعدادی از کارت‌های بازرگانی پس از این تاریخ معلق شدند و بانک مرکزی اعلام کرد فهرست این صادرکنندگان را به قوه قضاییه تحویل داده است اما طبق اعلام سازمان توسعه تجارت فرایند تعلیق کارت‌ها از ۳۱ شهریور ماه متوقف و مقرر شد متقاضیان دریافت کارت بازرگانی، اطلاعات خود را در سامانه جامع تجارت ثبت کنند.

اما آنچه اواخر مهر ماه درباره ایفانشدن تعهدات واردکنندگان خبرساز شد اظهارات رئیس کل بانک مرکزی بود که گفت بررسی‌ها نشان داده که ۷۰ نفر از صادرکنندگان بدحسابی که ارز خود را بازنگردانده‌اند، افراد کارتن‌خواب بوده‌اند و با استفاده از کارت‌های بازرگانی یکبار مصرف این صادرات انجام شده است. از این رو بانک مرکزی نام این متخلفان را به قوه قضاییه تحویل خواهد داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=122177