مقاومت طلا در برابر سطح ۱۲۰۰ دلاری

0
۲۸۵ بازدید

محمد امین ناطقیان

تازه ترین تحلیل تکنیکال اینوستینگ نشان می دهد که قیمت طلا در روزهای آینده بین ۱۱۷۱ تا ۱۲۰۸ دلار در هر اونس در نوسان خواهد بود

.به گزارش پایگاه اینترنتی اینوستینگ، قیمت طلا در شرایط کنونی نزدیک به بالاترین سطح در یک ماه گذشته تثبیت شده و فعالان بازارهای بین المللی منتظر تحولات مربوط به بحران مالی و بدهی یونان و همچنین گمانه زنی های مربوط به نرخ بهره آمریکا هستند.بر اساس این گزارش تحلیل تکنیکال اینوستینگ نشان می دهد که سطح حمایتی قیمت طلا در روزهای آینده ۱۱۷۱ دلار خواهد بود و اگر این سطح حمایتی شکسته شود قیمت طلا با افت بیشتری روبرو خواهد شد.از سوی دیگر نیز سطح مقاومتی قیمت طلا ۱۲۰۸ دلار است و تنها در صورت شکسته شدن این سطح است که می توان به افزایش بیشتر قیمت طلا امیدوار بود.اظهارات جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا و بیانیه نشست اخیر بانک مرکزی آمریکا به نوعی فعالان بازار طلا را شوکه کرده است. اکنون بسیاری از فعالان بازار بر این باورند که فدرال رزرو با تاخیر بیشتری نرخ بهره را افزایش خواهد داد و این مساله به ضرر ارزش دلار بوده است.

جانت یلن نیز تاکید کرده است که فدرال رزرو به دنبال مشاهده نشانه های قطعی تری از بهبود شرایط رشد اقتصادی آمریکا است تا نرخ بهره را افزایش دهد. وی تصریح کرده است که رشد اقتصادی آمریکا پس از کاهش ناامید کننده در سه ماه نخست امسال، طی ماه های اخیر نیز نسبی و متعادل بوده است.تاخیر در افزایش نرخ بهره آمریکا می تواند به نفع قیمت طلا باشد. شاخص ارزش دلار طی هفته گذشته بیش از ۱.۰۲ درصد کاهش داشته است. این برای سومین هفته متوالی است که شاخص ارزش دلار با کاهش روبرو شده است.سرمایه گذاران بین المللی از نزدیک تحولات مربوط به یونان را نیز دنبال می کنند. اگر یونان نتواند تا پایان ماه جاری میلادی بدهی ۱.۵ میلیارد یورویی خود به صندوق بین المللی پول را پرداخت کند ورشکست خواهد شد و به احتمال زیاد مجبور به ترک منطقه یورو خواهد بود.به نظر کارشناسان بازار طلا، قیمت این فلز زرد در روزهای آینده تحت تاثیر بحران مالی و بدهی یونان خواهد بود. بازار چین نیز امروز دوشنبه به علت تعطیلات سراسری بسته خواهد بود. آمارهای اقتصادی مهم آمریکا و اروپا نیز طی روزهای آینده منتشر خواهد شد و می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا داشته باشد.

به گزارش جهان اقتصاد، جدیدترین تحلیل تکنیکال حاکی است که طلا به شدت در برابر سطح روانی ۱۲۰۰ دلاری مقاومت می کند و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا ابتدا به ۱۲۰۴ و سپس به بیش از ۱۲۱۰ دلار افزایش خواهد یافت.بر اساس این گزارش قیمت طلا در شرایط کنونی به شدت تحت تاثیر بیانیه فدرال رزرو آمریکا و گمانه زنی فعالان بازار در خصوص افزایش نرخ بهره آمریکا و همچنین بحران مالی و بدهی یونان قرار دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13562