کد خبر: 7256
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۳
گروه : ایران

مقام مسوول در سازمان غذا و دارو: بسیاری از داروهای تولید داخل در رتبه های بالای جهانی قرار دارند

مقام مسوول در سازمان غذا و دارو:  بسیاری از داروهای تولید داخل در رتبه های بالای جهانی قرار دارند

مدیر اداره نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو گفت: بسیاری از داروهای تولید داخل در رتبه 10 کشور اول و یا حتی دوم و یا سوم دنیا قرار دارد

به گزارش سازمان غذا و دارو، «مهدی پیر صالحی» افزود: حدود 40 قلم دارو با فناوری بالا (های تک) - hi-tech - در سامانه رسمی دارویی ایران ثبت شده که امسال نیز 16 قلم دارو در این فهرست قرار می گیرد که بسیاری از این داروها در رتبه 10 کشور اول و یا حتی دوم و یا سوم دنیا قرار دارند.

وی ادامه داد: داروی فاکتور 7 (ریکامویلند) از سال گذشته جزو داروهایی قرار گرفته که در کشور تولید می شود و داروی فاکتور 8 نیز امسال در جزو داروهای تولید داخل قرار می گیرد.

پیرصالحی با بیان اینکه داروی فاکتور هشت تولید داخل امسال به صورت محدود در مراکز درمانی توزیع آن اغاز شده، افزود: امیدواریم از سال آینده جایگزین داروی وارداتی شود.

آخرین وضعیت سند اشتغال پایدار زنان و ارزشگذاری کار خانگی

       این طرح برای اقشار خاص در مناطق محروم در نظر گرفته شده و بسته‌ای سیاستی – اجرایی در زمینه اشتغال پایدار است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه دو گروه هدف سند اشتغال پایدار، زنان سرپرست خانوار و دختران فارغ‌التحصیل دانشگاهی در مناطق محروم هستند؛ به تشریح آخرین وضعیت این سند و طرح ارزشگذاری کار خانگی پرداخت.

«شهیندخت مولاوردی» در گفت‌و‌گو با ایلنا در ارتباط با وضعیت سند اشتغال پایدار زنان گفت: پیش‌نویس سند اشتغال پایدار زنان برای گرفتن نظرات صاحبان نظران، کار‌شناسان و پژوهشگران ارسال شده و پس از جمع‌بندی نظرات این افراد و نظرات دستگاه‌های مختلف این پیش‌نویس به شورای عالی اشتغال فرستاده خواهد شد.