معرفی کتاب هنر مشارکت آفرینی

0
۳۹۷ بازدید

گروه فرهنگ و هنر : کتاب هنر مشارکت آفرینی با ترجمه دکتر احمد عیسی خانی پنجره جدیدی را رو به علاقه مندان حوزه مدیریت می گشاید. در مقدمه این کتاب آمده است: بخش بزرگی از زندگی ما در انجام وظایف شغلی و کاریمان می گذرد و بنابراین بخش بزرگی از رضایتمندی های ما در زندگی، حاصل دستاوردهای کاریمان خواهد بود. امروزه صاحبنظران مدیریت دستیابی کارکنان به دستاوردهای بزرگ را با میزان مشارکت و علاقمندی آنان به کارشان مرتبط می دانند. واژه جدیدی در این رابطه در ادبیات مدیریت جا باز کرده است که شاید معادل پارسی دقیقی نتوان برایش یافت. در این کتاب «مشارکت کارکنان» به عنوان واژه جایگزینی نزدیک به معنا استفاده شده است.
دکتر فریبا لطیفی در مقدمه اضافه می کند که نشان دادن تصویر بزرگی از سازمان به کارکنان، که شامل اهداف و چشم انداز آن می شود و مشارکت دادن و نظر خواهی از آنان سبب احساس تعلق در کارکنان خواهد شد.
این کتاب در چهار بخش شامل:  بخش اول  منظور از «مشارکت» چیست؟ در بخش دوم دره عدم مشارکت، بخش سوم شش کلید مشارکت وبخش پایانی آن فرایند مشارکت استراتژیک می شود.
در فراز هایی از کتاب آمده است : اگر رهبران به نبوغ کارکنان باور داشته باشند و به آن ها اجازه تفکر درباره تصویر بزرگ را بدهند، کارکنان با مشارکت خود کسب و کار را متحول خواهند کرد. همچنین، کارکنان می خواهند در متن داستان باشند. کارکنان مشارکت داده شده احساس میکنندهر آنچه انجام می دهند در زندگی سایر افراد تفاوت ایجاد می کند. نکته دیگر در این کتاب این است که رهبران باید به کارکنان اجازه دهند در حل پازل های کسب و کار نقشی فعال داشته باشند. افراد نمی خواهند به آنها گفته شود که چگونه فکر کنند. در هنر مشارکت آفرینی شاید بزرگترین چیزی که در سازمان ها فراموش کرده ایم این است که برجسته ترین استراتژی نیز بی ارزش است اگر کارکنان نتوانند پذیرای آن بوده و در آن مشارکت کنند.
این کتاب با قیمت ۱۴۵۰۰ تومان توسط انتشارات سازمان فرهنگی فرا در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=9598