معرفی کتاب اعتماد ورزی، با شتاب

0
۳۹۱ بازدید

گروه فرهنگ و هنر: سازمان ها دیگر نه بر پایه زور، که بر پایه اعتماد بنا می شوند. اعتماد سازی مانند ساختن یک ساختمان، زمان بر است.

بنای اعتماد در درازای زمان ساخته می شود، ولی گاه تنها با گفتاری ناراست و یا کرداری نادرست یک شبه فرو می ریزد. چنانچه انیشتن می گوید: کسی که در مسائل کوچک پای بند راست گویی نباشد در مسائل مهم نیز قابل اعتماد نیست.
اینها بخشی از کتاب اعتماد ورزی با شتاب نوشته استفان م.ر.کاوی و ربکا مریل با ترجمه دکتر عبدالرضا رضایی نژاد است.
کتاب اعتماد ورزی با شتاب می گوید ممکن است که همه اطلاعات و اعداد و ارقام، همه شواهد پیروزی، و همه تاییدهای مورد نیاز، در اختیارتان باشد، ولی بدون برخورداری از عنصر اعتماد، به جایی نخواهید رسید.این کتاب به سه دلیل از کتاب های مرجع در حوزه خود است: نخست اینکه به ریشه ها پرداخته است. دوم اینکه به غایت کاربردی و فراگیر است. و سوم اینکه امید می آفریند.
در فرازهایی از این کتاب می خوانیم که توانایی در استقرار، رشد، گسترش و بازآفرینی اعتماد در سازمان ها، کلید رهبری پیروزمندانه در بازار و اقتصاد بسیار رقابتی امروز است. اعتماد ورزی، نخستین نیاز جامعه مسطح و باز است. گردش آزاد اطلاعات، تبادل دانش، صریح سخن گفتن، شفاف سازی، و وفای به عهد که لازمه یک جامعه باز است، بدون حضور اعتماد، شدنی نیست. در جامعه بسته، مالیات و هزینه‏ های سنگینی به اعضا تحمیل می شود و همچنین نخستین وظیفه هر رهبر راستین در محیط کار یا خانه، الهام بخشی در حوزه اعتماد است.
سازمان فرهنگی فرا خواندن این کتاب آموزنده را به همه مدیران و رهبران سازمان های کشور پیشنهاد می کند.امید که راهنمایشان باشد تا سازمان هایی بر پایه اعتماد بنا کنند و راستی و درستی را محور کارشان قرار دهند. این کتاب ارزشمند با قیمت ۱۵۷۰۰ تومان در دسترس عقلاقه مندان قرار گرفته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=9796