معرفی آثار تاریخی فرهنگی ایران به جهان باعث رفع ایران هراسی خواهد شد

0
۳۷۸ بازدید

رئیس جمهور گفت: معرفی آثار تاریخی فرهنگی ایران به جهان باعث رفع ایران هراسی و بسیاری از اتهامات خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین روحانی در مراسم رونمایی از ۳۴۹ شیء تاریخی فرهنگی بازگردانده شده از بلژیک در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آثار تاریخی و فرهنگی که در موزه ملی ایران و سایر موزه‌ها نگهداری می‌شود برای ما بسیار اهمیت دارد؛ چرا که ما را به تاریخ دور و گذشته متصل می‌کند.
روحانی با اشاره به این‌که بسیاری از این آثار متعلق به ۳ هزار تا ۴ هزار سال پیش است و شاید بیشتر، تصریح کرد: آثار تاریخی برای معرفی فرهنگ ایران به جهان بسیار اهمیت دارد.
رئیس دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: از آثار تاریخی روشن می‌شود که ملت ایران در گذشته برای زندگی خود، روشنایی خانه‌های خود و دفاع از خود از چه وسایلی استفاده می‌کردند.
روحانی با بیان این‌که این اشیاء و آثار مجموعه تاریخ مجسم هستند، افزود: این آثار ما را به خوبی به جهان معرفی می‌کند و باید هرچه وسیع‌تر آنها را به دنیا و همچنین جوانان خودمان معرفی کنیم. چرا که به ما گذشته را نشان می‌دهد که چه تمدن بلندی داشته‌ایم و همچنین امروز می‌توانیم برای آینده از ‌آن درس بگیریم.
رئیس جمهور با اشاره به این‌که با نشان دادن آثار تاریخی کشورمان به جهان در رفع شدن ایران هراسی‌ها و اتهامات بسیار تأثیرگذار خواهیم بود، گفت: باید وسیله‌ای را فراهم کنیم که مردم جهان و جوانان خودمان این آثار را ببینند؛ چراکه این آثار چراغی از گذشته‌های دور است که آن زمان را برای ما روشن می‌کند و به ما نشان می‌دهد که برای آینده چه کنیم.
روحانی ضمن خسته نباشید به بخش‌های حقوقی و میراث فرهنگی برای بازگرداندن این مجموعه بزرگ به ایران، خاطرنشان کرد: کار عظیمی انجام شده است تا اموال بسیار ذی‌قیمت با این حجم از کیفیت و کمیت به کشور بازگردد.
روحانی با اشاره به این‌که این اشیاء شامل ۳۴۹ اثر مهم تاریخی باستانی کشورمان هستند، افزود: این اتفاق نشان از توانمندی بخش حقوقی کشور دارد و به ملت ایران تبریک می‌گویم که توانسته‌اند این آثار را به کشور بازگردانند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=9208