معرفی۲۹میلیارد دلار طرح معدنی به اروپایی‌ها

0
۳۷۱ بازدید

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com  

معاون وزیر صنعت از ارایه ۲۹میلیارد دلار طرح‌های معدنی و صنایع معدنی به سرمایه‌گذاران اروپایی خبرداد و گفت: آلومینیوم، ‌فولاد،‌ عناصر نادر خاکی،‌ مس،‌ طلا و زغال‌سنگ از جمله این طرح‌ها هستند.

مهدی کرباسیان گفت: طرح‌های جاری از ارزشی معادل ۹میلیارد دلار و پروژه‌های آتی از ۲۰میلیارد دلار ارزش برخوردار هستند، این در حالی است که ایمیدرو از ابتدای تاسیس تاکنون بیش از ۱۷میلیارد دلار طرح راه اندازی کرده است؛ بنابراین با آغاز به کار این میزان پروژه ۷۰هزار شغل در سراسر ایران ایجاد شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده، طرح‌های بلندمدت ایران در بخش معدن و صنایع معدنی تا سال ۱۴۰۴راه اندازی می‌شوند. در این میان، بخش‌های آلومینیوم، ‌فولاد، عناصر نادر خاکی، ‌مس، ‌طلا و زغال‌سنگ آماده توسعه و سرمایه‌گذاری هستند.

وی همچنین از ایجاد مناطق ویژه صنایع انرژی بر برای توسعه صنایع این بخش خبرداد و تصریح کرد: از سال‌های گذشته با ارایه زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز همچون انرژی، اسکله اختصاصی، ‌گمرک و … زمینه مساعدی را برای سرمایه گذاری و رشد صنایع معدنی در این مناطق فراهم کرده ایم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به برنامه جدید اکتشافی اشاره کرد و اظهار داشت:‌ با اجرای این طرح، ارقام جدیدی از میزان ذخایر معدنی ایران به سرمایه گذاران اعلام خواهد شد و این امر اطمینان از اجرای طرح‌های توسعه ای را افزایش می دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14365