معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی منصوب شد

0
۱۲۱ بازدید

در حکمی از سوی دکتر “سیدجواد ساداتی نژاد” وزیر جهاد کشاورزی، دکتر “سیدمجتبی خیام نکویی” به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی منصوب شد.

به گزارش جهان اقتصاد، در بخشی از این حکم آمده است: شناسایی دقیق مشکلات بخش کشاورزی، انجام پژوهش های کاربردی، ارتقا سرعت نفوذ دانش، گسترش استفاده از فن آوری های نوین در فعالیت های علمی، حمایت از شرکت های دانش بنیان، توجه به حفاظت از منابع و ذخایر ژنتیکی و هسته های اولیه اعم از زراعی، باغی، دامی و منابع طبیعی از اهم انتظارات است.

یادآور می شود، خیام نکویی دارای دکترای بیوتکنولوژی گیاهی از دانشگاه پاترا UPM کشور مالزی و دانشیار دانشکده علوم زیستی دانشگاه تربیت مدرس است. وی همزمان با صدور فرمان تاریخی امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی به عضویت این نهاد انقلابی در شهرستان بیرجند درآمد و از سال ۱۳۶۴ در جهاد سازندگی استان اصفهان فعالیت خود را در کمیته کشاورزی آغاز کرد. خیام نکویی بنیانگذار پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی منطقه مرکزی کشور است و از سوابق اجرایی وی می توان به ریاست پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی ایران، معاونت فناوری و نوآوری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، مشاور دبیر شورای انقلاب فرهنگی در امور نخبگان و عضو شورای علمی ملی بنیاد نخبگان اشاره کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=161326