کد خبر: 6011
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور: جهان پذیرفته که راه ثبات و امنیت منطقه از تهران می گذرد

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور: جهان پذیرفته که راه ثبات و امنیت منطقه از تهران می گذرد

 معاون سياسي دفتر رئيس جمهوري در صفحه توئيتر خود با اشاره به نااميدي کشورهاي منطقه از طرح آمريکا براي مبارزه با داعش نوشت: جهان پذيرفته است که راه ثبات و امنيت منطقه از تهران مي گذرد.


به گزارش   ايسنا،حميد ابوطالبي با بيان اينکه تهران دراين هفته محل رايزني هاي ديپلماتيک براي توسعه امنيت منطقه اي ومبارزه باافراط گرايي وتروريسم دربالاترين سطوح خواهد بود نوشت: با شکست سياسي ائتلاف غرب در جهاني کردن مبارزه با داعش،اينک کشورهاي مختلف به شکل انفرادي براي تامين و حفظ امنيت و ثبات خود فعال شده اند.
نماينده معرفي شده از سوي جمهوري اسلامي ايران براي حضور در سازمان ملل متحد با اشاره به مطرح شدن تئوري مبارزه با خشونت و تروريسم توسط دکتر روحاني در سازمان ملل که سبب شد از سال گدشته تهران، به محل رفت وآمد ديپلماتيک جهاني تبديل شود، افزود: نااميدي کشورهاي منطقه،عراق و سوريه و لبنان، از مثمرثمربودن تحرکات نظامي ائتلاف،اين کشورها را به سمت چاره‌جويي براي امنيت ملي شان سوق داده است.
معاون سياسي دفتر رئيس جمهوري سپس مي نويسد: نفوذ منطقه اي،صداقت و قدرت بالاي تاثيرگذاري برتحولات،مهمترين عاملي است که عراق،لبنان،فعالين سوريه،فلسطين ومقامات روسيه را به ايران کشانده است.
به نوشته ابوطالبي در توئيتر روحاني اين روزها ارتقاء امنيت منطقه اي وثبات را، از فلسطين تا قفقاز و آسياي ميانه،اصلي ترين تحرک ديپلماتيک خود مي‌داند؛تحرکي که از سازمان ملل آغازشد.
ابوطالبي با اعلام اينکه رئيس جمهور در"هفته تلاش براي ثبات و امنيت منطقه‌اي"،با نخست وزيران عراق و ارمنستان، وزير دفاع لبنان،و انقلابيون فلسطين ديدارخواهد کرد، نوشته است: جهان پذيرفته است که راه ثبات و امنيت منطقه، از پايتخت بزرگترين قدرت منطقه-تهران-مي گذرد؛ راهي که جهانيان با قطعنامه مبارزه با خشونت به رسميت شناختند.