معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری: سرو صداها که خوابید مشخص می شود دیپلماسی، هنر دکتر روحانی است

0
۲۳۸ بازدید

 
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در توئیتر با اشاره به سخنرانی دکتر روحانی در جمع رؤسای نمایندگی های ایران در خارج از کشور، نوشت : سروصداها که خوابید مشخص می شود، دیپلماسی به واقع هنر دکترروحانی است.
به گزارش ایسنا، حمید ابوطالبی با بیان اینکه پیشتر این سوال را مطرح کرده است که چگونه سمینار سفرا می تواند با پیامهای خود، تاثیرات احتمالی منطقه ای و بین المللی داشته باشد؟ می نویسد : بسیاری از کسانی که درهنر دیپلماتیک و توانایی های سیاسی دکترروحانی تردید داشتند اکنون باید باور کنند که دیپلماسی هنر تمام عیار او است.
نماینده معرفی شده از سوی جمهوری اسلامی ایران برای حضور در سازمان ملل، با اشاره به برگزاری سمینار سفرا می نویسد: دکترروحانی مطالب خود را مطرح کرد و گفت می‌خواهیم باآنها که سالیان درازی است تنش داشته‌ایم درصورت احترام به حقوق ملت ایران واطمینان ازمنافع ملی خود، به روابط عادی برسیم.
ابوطالبی این فراز از سخنان رئیس جمهوری را مهمترین بخش سخنان او دانسته و می نویسد که این بخش از سخنان روحانی مخاطبان بین المللی داشته است و مذاکرات هسته ای،احترام به حقوق ایران و معادله انتقال ازتنش زدایی به سمت رابطه عادی را در بر می گرفته است.
معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در ادامه با مد نظر قرار دادن پیام کلی سخنان رئیس جمهور، می نویسد: سخنان ایشان زیرکانه بود وهرکسی ازظن خود شد یارآن. التهابات به زودی فروخواهدنشست و درایت رییس جمهوری که درسخنان ایشان نقش بسته بود، نمایان خواهد شد.
ابوطالبی چند روز پیش از برگزاری سمینار رؤسای نمایندگای های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در شبکه اجتماعی نوشته بود در جلسه افتتاحیه ، رییس جمهور سخنرانی و برای نخستین بار تصویری کلان ویکپارچه از سیاست خارجی و دیپلماسی دولت تدبیر وامید ارائه خواهد کرد.
او یاد آوری کرده بود که این گونه سمینارهای ویژه می توانند اثرات قابل توجه داخلی و خارجی داشته، و در عین حال حامل پیامهایی نیز باشند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=4505