معاون رئیس جمهور:‌ توانمندسازی زنان روستایی مهاجرت به شهرها را کاهش می‌دهد

0
۱۳۶ بازدید

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه زنان در اقتصاد روستا سهم قابل توجهی دارند،گفت: توانمندسازی زنان روستایی موجب کاهش مهاجرت به شهرها می‌شود.

به گزارش جهان اقتصاد، انسیه خزعلی ظهر امروز یکشنبه در آیین امضای ۲ سند همکاری با وزارت جهادکشاورزی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با هدف ارتقای توانمندی‌ها و حمایت از زنان روستایی، افزود: حمایت و توانمندسازی زنان باعث رونق و شکوفایی بیشتر اقتصادی روستاها و در نتیجه پایداری و دوام سکونت در روستاها می شود.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه زنان روستایی توانمندی‌های بالایی برای کارآفرینی دارند، گفت: با بهبود شرایط پرداخت تسهیلات در روستاها، زنان روستایی می‌توانند با کمک این تسهیلات، سهم روستاها در تولید و رونق اقتصادی را افزایش دهند.

دکتر خزعلی همچنین تسهیل اعطای تسهیلات ازدواج در روستاها را خواستار شد و گفت: اگر چه در موضوع ترغیب جوانان به ازدواج باید روی فرهنگ‌سازی و اصلاح سبک زندگی افراد تمرکز کرد، اما اعطای آسان‌تر تسهیلات ازدواج نیز می‌تواند در این زمینه موثر باشد.

در این آیین ۲ سند همکاری در زمینه توانمندسازی زنان روستایی و مناطق محروم میان معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با وزارت جهادکشاورزی و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری مبادله و امضا شد.

همچنین در این مراسم زنان روستایی و عشایر کارآفرین نیز تجلیل شدند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=158197