پالایشی یکم معامله می شود؟

0
۱۵۹ بازدید

مدیر امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی – از امکان معامله صندوق پالایشی یکم از امروز (شنبه) برای افرادی که از طریق کارگزاری این صندوق را خریده بودند، خبر داد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایسنا، پالایشی یکم، دومین صندوق سرمایه‌ گذاری دولت ETF است که شامل باقی‌مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس می‌شود. پذیره‌نویسی این صندوق ۳۰ شهریورماه به پایان رسید و انتظار می‌رفت پس از یک ماه یعنی از ۳۰ مهرماه قابل معامله باشد.

در این راستا مریم شاه‌حسینی – مدیر امور ناشران شرکت سپرده گذاری مرکزی – از امکان معامله صندوق پالایشی یکم از امروز (شنبه) برای افرادی که از طریق کارگزاری این صندوق را خریده بودند، خبر داده و اعلام کرده بود که این سهام در روز چهارشنبه هفته قبل به حدود سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر که کد بورسی فعال داشتند تخصیص داده شد و اگر افراد می‌خواهند اطلاعات صندوق را در پرتفوی خود ببینند باید گزینه کارگزار ناظر را انتخاب کنند.

البته این اتفاق رخ نداد و محمود گودرزی – معاون بازار بورس تهران – اعلام کرد که امکان معامله صندوق پالایشی یکم وجود ندارد و هنوز درخواستی از مدیر صندوق پالایشی یکم به بورس تهران برای فراهم شدن معامله واحدهای این صندوق ارسال نشده است. در این راستا پیگیری‌های ایسنا برای اخذ اطلاعات بیشتر از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و بورس تهران به نتیجه نرسید و علت این امر اعلام نشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=118605