کد خبر: 124569
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹
گروه : انرژی

مصرف برق دیروز ۲۰۰۰ مگاوات افزایش یافت

مصرف برق دیروز ۲۰۰۰ مگاوات افزایش یافت

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد در ساعت ۱۸ و ۴ دقیقه عصر دیروز، میزان مصرف برق به چهل هزار و ۴۰۴ مگاوات درحالی رسید که روند مصرف در روزهای پیش تر بین ۳۵ هزار مگاوات تا ۳۷ هزار مگاوات متغییر بوده است.

میزان مصرف برق عصرگاهی روز گذشته در مقایسه با مدت مشابه پارسال که۳۷ هزار و ۸۳۷ مگاوات بوده رشد بیش از دو هزار مگاواتی را نشان می دهد. مصرف برق عصرگاهی روز گذشته درحالی به بیش از ۴۰هزار مگاوات رسیده که در ساعت ۱۱ و ۳۱ همان روز مصرف ۳۷ هزار و ۴۷۹ به ثبت رسیده که بازهم نشان از رشد بیش از دو هزار مگاوات در چند ساعت باقی مانده را دارد.

میزان مصرف برق در بخش صنایع نیز در ساعت ۱۸ و ۴ دقیقه به بیش از ۵ هزار مگاوات افزایش یافته و به پنج هزار و ۴۳۶ مگاوات رسید.

مصرف در بخش صنایع در این ساعت در حالی به عدد ۵ هزار و ۴۳۶ رسیده که در ساعت ۱۱ و ۳۱ دقیقه میزان مصرف این بخش پنج هزار و ۱۷۵ مگاوات بوده است. میزان تولید برق از منابع تجدید پذیر هم روز گذشته ۲ هزار و ۸۴۸ مگاوات بود.

میزان ذخیره برق روز گذشته نیز یک هزار و ۶۷۵ مگاوات بود. روز شنبه گذشته نیز درساعت ۱۷ و ۴۳دقیقه میزان مصرف برق به ۴۰هزار و ۱۲۴ مگاوات رسیده بود که با نگاهی به روند مصرف یک ماه گذشته کشور نشان از افزایش مصرف حاصل از افزایش برودت هوا است.