مصرف برق از مرز ۵۱ هزار مگاوات گذشت

0
۱۴۵ بازدید

گزارش تازه شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد روز گذشته و در ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه مصرف برق رکورد جدیدی از خود در سال جاری برجای گذاشته و به ۵۱ هزار و ۲۳۸ مگاوات برسد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از ایرنا، امسال مصرف برق کشور برخلاف سال‌های گذشته روند افزایشی خود را از همین ماه‌های ابتدایی امسال آغاز کرده و تداوم این روند بیانگر آن است که در ماه‌های گرمتر پیش رو باید انتظار مصارفی به مراتب بالاتر را داشت که می تواند به نگرانی درباره تامین به موقع برق دامن بزند.

امسال به دلیل تداوم بیماری کرونا و نیاز دستگاه‌های تنفسی بیماران به در مدار بودن مداوم، نیاز مصرفی برق را دوچندان ساخته و همین علت نیز تامین برق پایدار را ضروری تر از هرزمان دیگر می‌سازد.

از طرف دیگر آغاز پیش از موعد روند گرمایشی هوا و وارد مدارشدن سیستم های سرمایشی نیز به روند افزایش مصرف برق دامن زده است.

این دلایل و همچنین بروز معضل جدید استخراج خانگی رمزارزهای غیرمجاز سبب شده شاهد افزایش زودهنگام مصرف برق در کشور باشیم.

چنانکه گزارش تازه شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد روز گذشته و در ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه مصرف برق رکورد جدیدی از خود در سال جاری برجای گذاشته و به ۵۱ هزار و ۲۳۸ مگاوات برسد.

مصرف برق روز گذشته کشور در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۴۳ هزار و ۵۰۶ مگاوات برق مصرف شده بود رشد هفت هزار و ۷۲۳ واحدی را نشان می دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=141919

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here