مشکلی در تامین مرغ و تخم‌مرغ مورد نیاز کشور نداریم

0
۸۷ بازدید

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان گفت: تامین نهاده مورد نیاز تولید و کالاهای اساسی صورت گرفته و هیچ دغدغه‌ای در تامین مرغ و تخم مرغ مورد نیاز کشور در ماه‌های آینده نخواهیم داشت.

به گزارش جهان اقتصاد، عباس پاپی‌زاده رئیس سازمان امور عشایر و نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی در استان گلستان، در حاشیه نخستین نشست ستاد مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌های استان گلستان، در گفتگویی اظهار داشت: با توجه به اینکه طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها با دستور رئیس جمهور در حال اجرا است از ماه‌های گذشته برنامه‌ریزی خوبی در تولید و تامین کالاهای اساسی بخصوص در تامین مرغ و تخم مرغ مورد نیاز کشور، تامین نهاده بسیار مناسبی انجام شده است.

وی افزود: جوجه‌ریزی که برای تولید ماه‌های آینده لازم است به اندازه کافی انجام شده با این پیش‌بینی که بتوانیم ۳۰ درصد بیشتر از نیاز کشور تولید را انجام دهیم.

پاپی‌زاده خاطرنشان کرد: این تولید تاکنون محقق شده و در ماه‌های آینده نیز رو به افزایش خواهد بود و هیچ دغدغه‌ای در تامین مرغ و تخم مرغ مورد نیاز کشور نخواهیم داشت.

نماینده ویژه وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین به تامین کالاهای اساسی مورد نیاز استان گلستان به خصوص روغن مصرفی مردم اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه کل نیاز استان گلستان دو هزار و ۴۰۰ تن است، با دستور وزیر جهاد کشاورزی ۴۰۰ تن بیش از نیاز استان یعنی دو هزار و ۸۰۰ تن نهاده مورد نیاز تامین شده است.

وی افزود: این نهاده‌ها به زودی در اختیار کارخانه‌های تسویه روغن استان قرار خواهد گرفت و یک ذخیره مناسبی علاوه بر نیاز مردم برای روغن خوراکی تامین خواهیم کرد.

هیچ کمبودی در کالاهای اساسی مورد نیاز استان گلستان نداریم

استاندار گلستان نیز با بیان این که در حوزه ذخیره کالاهای استراتژیک هیچ جای نگرانی نیست،‌ اظهار داشت: به اندازه کافی کالاهایی که مشمول این طرح هستند در استان وجود دارد و هیچ کمبودی در حوزه کالاهای اساسی مورد نیاز استان نداریم.

علی محمد زنگانه با بیان اینکه این اصلاح اساسی در نظام اقتصادی کشور باید زودتر از این اتفاق می افتاد، اظهار امیدواری کرد با همراهی مردم عزیز این طرح به شکل هرچه بهتر اجرا شود.

وی با تاکید بر ضرورت آگاه‌سازی مردم در خصوص مزایای اجرای این طرح در درازمدت برای اقتصاد کشور و معیشت مردمی که در دهک‌های پایین هستند، افزود: مردم باید بدانند یارانه‌هایی که قبلاً پرداخت می‌شده به گروه‌های هدف نمی‌رسیده و افراد برخوردار بیشتر استفاده می‌کردند.

زنگانه اضافه کرد: اگر این یارانه مستقیما به دهک‌های پایین پرداخت شود و افراد برخوردار هزینه مصرف خود را به صورت واقعی بپردازند، اتفاق خوبی رخ می دهد که جلوگیری از اسراف و قاچاق از مزایای آن است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=179180

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here