کد خبر: 701
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۲
گروه : جامعه

مشکلی با مربیان ایرانی ندارم

مشکلی با مربیان ایرانی ندارم

گروه ورزش: وینگادا پس از توافق نهایی با فدراسیون فوتبال، قرارداد همکاری خود را به عنوان سرمربی تیم فوتبال امید ایران در مراسمی با حضور خبرنگاران در محل این فدراسیون امضا کرد.


این قرارداد به مدت یک سال و به مبلغ 360 هزار دلار است که طی چهار قسط به وی پرداخت خواهد شد.
تیم فوتبال امید ایران خود را برای حضور در رقابت های انتخابی بازیهای المپیک 2016 ریودوژانیرو برزیل آماده می کند.
سرمربی تیم فوتبال زیر 22 سال ایران می گوید صحبت هایش با کارلوس کی روش در انتخاب تیم ایران برای فعالیت نقش زیادی داشته است.
وینگادا پس از امضای قراردادش با فدراسیون فوتبال برای هدایت تیم زیر 22 سال ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از فدراسیون فوتبال که از چند ماه قبل با من برای هدایت تیم امید مذاکره کردند تشکر می کنم؛ مذاکراتی که امروز نهایی شد ولی آنچه از این قرارداد مهم تر است این است که ما در یک مسیر روشنگری قرار بگیریم تا به اهدافمان برسیم.
وی افزود: مذاکرات ما امروز نهایی شد ولی روحیه خوبی که در روزهای گذشته برای امضای قرارداد با فدراسون فوتبال داشتیم مهمتر بود. این باعث افتخار من است که در پروژه ای هستم که یک طرف آن فدراسیون فوتبال و طرف دیگر کمیته ملی المپیک قرار دارد و امیدوارم تیم ایران را به المپیک 2016 برزیل برسانیم.
سرمربی تیم زیر 22 سال ایران با اشاره به کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی بزرگسالان تاکید کرد: جا دارم از دوست خودم کارلوس کی روش که مرا برای قبول این نقش حمایت و ترغیب کرد تشکر کنم. در ماه ژوئن گذشته که با کارلوس کی روش برای بازی با قطر صحبت می کردم وی جملاتی گفت که تاثیرزیادی در این انتخاب من داشت.
سرمربی تیم زیر 22 سال ایران در ادامه خاطرنشان کرد: شرایط سقوط تیم ها توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا به المپیک هنوز مشخص نشده و ما شیوه صعود به مسابقات المپیک را هنوز نمی دانیم با این حال من کار م را با تیم امید شروع کردم و باید از همین حالا به هدفمان فکر کنیم. هدف ابتدایی ما بازیهای آسیایی این چئون است.
وی با بیان اینکه امشب به کشور پرتغال بر می گردم گفت: برنامه ما در تیم زیر 22 سال مشخص است. ایران بهترین و موفق ترین تیم در بازیهای آسیایی بوده و حتی سال 2002 به عنوان قهرمانی این بازیها رسیده است. ما دنبال این هستیم که این موفقیت را تکرار کنیم. موفقیت در بازیهای آسیایی نشان می دهد برای صعود به المپیک در راه درستی قرار داریم.
وینگادا افزود: با توجه به اتفاقات گذشته باید بهترین را برای رسیدن به المپیک انتخاب کرده و برای آن بجنگیم. این چالش برای ما ازماه سپتامبر و اکتبر شروع می شود. ما در ماه آوریل و می سعی می کنیم 25 تا 30 بازیکن برتر را برای تیم امید انتخاب کنیم و در ماههای جون، جولای و آگوست برای بازیهای دوستانه آماده می شویم.