مشکل نقدینگی صنایع معضل بزرگ کشور است

0
۲۲۳ بازدید

گروه تولید: مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با تاکید بر اینکه صنعت احتیاج به کمک جدی مدیران بانک‌ها برای احیای دوباره دارد، گفت: مشکل نقدینگی صنایع، معضل بزرگ کشور است

سیدابریشمی بیان کرد: امروزه یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری کمک به تولید و رفع مشکل نقدینگی و توجه بانکها به تولید است که این مهم در جلسات مکرر با مسئولان کشور و مدیران بانکها در حال پیگیری است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه طی نامه رسمی به مسئولان بانک مرکزی تقاضای اعطای ده هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل بانکها برای حفظ اشتغال موجود واحدهای صنعتی درخواست شده است، گفت: متأسفانه تاکنون پاسخ شفاف و روشنی در این خصوص داده نشده، این در حالی است که مدیران و مسئولان بانکها در این خصوص باید مناسبتر عمل کنند.

سید ابریشمی خاطر نشان کرد: مسئولان وزارت صنعت ، معدن و تجارت به طور مداوم جلساتی را با بانکها در خصوص رفع مشکلات نقدینگی واحدهای تولیدی برگزار می‌کنند.

وی گفت: متأسفانه در سنوات گذشته وام‌های بانکی به اسم صنعت به افرادی اعطا شده است که صنعتگر نبوده و تسهیلات دریافتی را در جاهای دیگری به جز تولید و بخش صنعت هزینه کرده اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7710