مشترکین گاز در خراسان شمالی به ۳۳۱ هزار مورد افزایش می‌یابد

0
۲۶۰ بازدید

مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان شمالی در ادامه تصریح کرد: در ابتدای دولت یازدهم درصد بهره‌مندی خانوارهای روستایی حدود ۵۷ درصد بود که با همت جهادی دولت یازدهم و دوازدهم، این میزان به حدود ۹۹.۷ درصد رسیده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان شمالی گفت: تعداد خانوارهایی که در خراسان شمالی طی دولت یازدهم و دوازدهم از نعمت گاز برخوردار شده‌اند ۱۳۴ هزار و ۱۱۲ خانوار بوده که تا پایان سال جاری تعداد مشترکین این استان به حدود ۳۳۱ هزار مشترک می‌رسد.

به گزارش خبرنگار جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن رضا میربلوکی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت اظهار کرد: تعداد خانوارهایی که در استان خراسان شمالی در دولت یازدهم و دوازدهم از نعمت گاز برخوردار شده‌اند ۱۳۴ هزار و ۱۱۲ خانوار بوده که تا پایان سال جاری تعداد مشترکین این استان به حدود ۳۳۱ هزار مشترک می‌رسد.

وی با بیان اینکه حدود ۷ هزار و ۳۲۷ کیلومتر شبکه در استان خراسان شمالی اجرا شده که ۳ هزار و ۷۱۲ کیلومتر آن در دولت تدبیر و امید بوده است، افزود: از ۱۷۸ هزار انشعاب نصب شده در این استان بیش از ۶۳ هزار انشعاب آن در این دولت نصب شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان خراسان شمالی در ادامه تصریح کرد: در ابتدای دولت یازدهم درصد بهره‌مندی خانوارهای روستایی حدود ۵۷ درصد بود که با همت جهادی دولت یازدهم و دوازدهم، این میزان به حدود ۹۹.۷ درصد رسیده است.

وی اذعان کرد: تاکنون ۷۴۲ روستای استان خراسان شمالی از نعمت گاز برخوردار شده اند.

به گفته میربلوکی، ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری در ۲۴ شهر استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

این مقام مسئول گفت: اجرای عملیات اتصال خط انتقال گاز ۱۶ اینچ جاجرم – سمنان در حال انجام است که با اجرای این خط، ضمن افزایش پایداری گاز در شهرستان‌های گرمه و جاجرم، گاز مورد نیاز طرح‌های توسعه آلومینای جاجرم نیز تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی همچنین از بهره برداری عملیات گازرسانی به ۱۶ واحد صنعتی استان همزمان با هفته دولت خبر داد و اظهار کرد: این پروژه ها شامل گازرسانی به ناحیه صنعتی بام در اسفراین، دو گلخانه و سه مرغداری و یک مورد کارخانه کشت و صنعت در شیروان، یک کارخانه پلاستیک در فاروج و خوراک دام در بجنورد، کارخانه گچ، کوره آجرپزی، ایستگاه تقویت فشار دشت، مجتمع تجاری، استخر آموزش و پرورش اسفراین، کلینیک تخصصی بیماران خاص بجنورد و مجتمع آموزشی و ورزشی حراست کل استان است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=110639