مشاور وزیر ارشاد: زمان اعطای مجوز انتشار کتاب به یک ماه کاهش یافت

0
۳۰۵ بازدید

مشاور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی درامور روحانیت گفت: زمان لازم برای اخذ مجوز انتشار کتاب در کشور از هشت ماه به یک ماه کاهش یافته است

حجت الاسلام والمسلمین ‘حجت الله نیکی ملکی’ در گفت وگو با خبرنگاران در اراک افزود: دولت تدبیر و امید با تدوین برنامه های لازم و ایجاد بسترهای حمایتی به دنبال رشد و شکوفایی عرصه فرهنگی و اجتماعی است.

وی ادامه داد: تسهیل در اعطای مجوز کتاب و نشریات، سیاست جدید وزارت ارشاد است که به این منظور کمیته های مختلف در جهت تسریع در صدور این مجوزها اقدام خواهند کرد.

مشاور وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی درباره فعالیت در فضای مجازی نیز گفت: وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی متولی رسانه های مجازی است اما درمورد نظارت و مدیریت شبکه های اجتماعی وظیفه تعریف شده ای برعهده ندارد زیرا هنوز مدیریت جامع این گونه شبکه های اجتماعی به وزارت ارشاد واگذار نشده است.

نیکی ملکی اظهارکرد: اگر مدیریت و نظارت بر شبکه های اجتماعی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شود ، قطعا این وزارتخانه می تواند با تدوین برنامه های مناسب در جهت پاسخگویی به نیاز جامعه و مخاطبان گام بردارد.

او گفت: امسال حدود ۶۰۰ مجوز نشریه توسط وزارت ارشاد صادر شده که این امر نشان می دهد این وزارتخانه به دنبال حمایت از مطبوعات و رسانه هاست.

وی اضافه کرد: تغییر نگرش در ممیزی کتابها و صدور برخی مجوزها ازسوی وزارت ارشاد درحال پیگیری است اما به این معنا هم نخواهد بود که هر اثری بدون بررسی و نظارت، مجوز انتشار دریافت کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7404