کد خبر: 101616
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۸

مشارکت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در اجرای طرح رتبه‌بندی شرکت‌های گرمایشی و سرمایشی

مشارکت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در اجرای طرح رتبه‌بندی شرکت‌های گرمایشی و سرمایشی

دستورالعمل شرایط و ضوابط ارزیابی و رتبه‌بندی فنی و کیفی محصولات صنعت تهویه مطبوع و تاسیسات با راهبری دفتر صنایع فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت، به درخواست و همکاری انجمن تولیدکنندگان تهویه مطبوع ایران و با مشارکت شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، همزمان با آغاز هفته دولت، تدوین و اجرایی شد.

به گزارش روابط عمومی ISQI، بنا بر برنامه‌ریزی و اقدامات صورت گرفته توسط دفتر صنایع فلزی و لوازم‌خانگی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اجرای این طرح در سال جاری با مشارکت و همکاری حداقل۳۰ شرکت تولیدکننده محصولات گرمایشی و سرمایشی همراه خواهد بود.

همچنین پیرو اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته از سوی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در راستای اجرای گسترده طرح مذکور، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران زیرساخت‌های مورد نیاز را در استان‌هایی که بیشترین استقرار این صنایع را دارا هستند، فراهم آورده است.

طبق دستورالعمل تبیین شده، ارزیابی‌های فنی و کیفی محصولات سرمایشی و گرمایشی حول ۵ محور تولید و کیفیت، خدمات و فروش، مجوزها و گواهینامه‌ها، صادرات و توان مالی اجرا خواهد شد که این دستور‌العمل در صورت نیاز هر دو سال یک بار مورد بازبینی و بازنگری قرار می‌گیرد.

طرح رتبه‌بندی شرکت‌های گرمایشی و سرمایشی براساس معتبرترین مدل‌های روز دنیا پایه‌ریزی و تدوین شده که قابلیت توسعه و پیاده‌سازی آن در صنایع مختلفی چون لوازم‌خانگی، شیرآلات بهداشتی، ابزارآلات صنعت و … نیز وجود دارد.