کد خبر: 9988
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۳

مسافران ایرانی نمایشگاه کتاب بولونیا در سال ۲۰۱۵ مشخص شدند

مسافران ایرانی نمایشگاه کتاب بولونیا در سال ۲۰۱۵ مشخص شدند

با پایان یافتن داوری نهایی مسابقه «خلق کتاب تصویری» و معرفی برگزیدگان آن، مسافران ایرانی نمایشگاه کتاب بولونیا در سال ۲۰۱۵ مشخص شدند.

مسابقه «خلق کتاب تصویری» که انتشارات علمی- فرهنگی از یک‌سو و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از سوی دیگر در برگزاری آن نقش داشتند، طی فراخوانی از نویسندگان و تصویرگران زیر ۳۵ سال که تجربه نوشتن و تصویرسازی برای کودکان را داشتند، خواسته بود تا در یک کار گروهی شرکت کنند و در یک کارگاه فشرده در قالب گروه‌های دونفره به کار تیمی بپردازند.
این کارگاه به صورت فشرده در روزهای ۸، ۱۹ و ۲۵ دیماه زیر نظر کیانوش غریب‌پور، فریدون عموزاده خلیلی و سیدنوید سیدعلی‌اکبر برگزار و منجر به خلق ۱۵ کتاب تصویری شد، در نهایت هم از میان این ۱۵ اثر، یک کتاب جایزه مسابقه سفر به نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان بولونیا ۲۰۱۵ را از آن خود کرد.
هدی حدادی نویسنده و تصویرگر، سحر ترهنده کارشناس ادبیات کودک و نوجوان، علی‌اصغر سید‌آبادی کارشناس کتاب کودک و نوجوان، کیانوش غریب‌پور (رئیس هیئت مدیره انجمن تصویرگران) و فریدون عموزاده خلیلی (رئیس هیئت مدیره انجمن نویسندگان کودک و نوجوان) هیئت داوران بودند.
از میان ۱۵اثر، سه اثر برگزیده و کتاب «کارت دعوت داری موش موشک» نوشته نسرین نوش‌امینی و تصویرگری غزاله بیگدلو به عنوان کتاب بر‌تر. جایزه‌ی سفر به نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان بولونیا در سال ۲۰۱۵ را از آن خود کرد. دو کتاب‌ «چه شال خوشمزه‌ای» نوشته هاجر بهاری و تصویرگری رضا دالوند و «ما فیل‌ها» نوشته نسترن فتحی و تصویرگری سمانه مطلبی هم به عنوان آثار برگزیده شناخته شدند.
همچنین پنج کتاب «رلی پلی غمگین»، نوشته پیام ابراهیمی و تصویرگری شیرین شیخی، «وقتی که قورباغه‌ها زبانشان به هم گره خورد»، نوشته عادله خلیفی و تصویرگری فائزه شکوری، «اژد‌ها گولم زد» نوشته حمید اباذری و تصویرگری مریم یکتافر، «لقمه خوشمزه‌ی خوابالو» نوشته اعظم مهدوی و تصویرگری سمانه شریفی؛ «فکر من راست راستکی گم شده است»، نوشته روناک ربیعی، تصویرگری بهاره نیاورانی برای چاپ انتخاب شدند.