مسافران ایرانی منتظر تامین امنیت از سوی ترکیه

0
۳۵۲ بازدید

دو انفجار در قطار آنکارا – تهران

گروه امورزیربنایی

Infrastructures@jahaneghtesad.com

بعد از انفجار روزپنجشنبه درقطار آنکارا – تهران، قطار دیگری که از ایران برای برگرداندن مسافران قطار سانحه دیده عازم ترکیه شده بود مجددا دچار انفجار شد.

درحالی روزپنج شنبه، قطار مسیر آنکارا – تهران براثر انفجار مین دچار سانحه شد، طبق اعلام شرکت حمل و نقلی ریلی رجا قرار براین شد تا مسافران این قطار سانحه دیده، روزجمعه وارد ایران شوند.

اما توضیحات مدیر روابط عمومی شرکت راه آهن حاکی از انفجار دیگری درقطار اعزامی ایران به آنکارا برای برگرداندن مسافران قطار سانحه دیده است.

سکری با بیان اینکه برای حصول اطمینان از تردد ایمن قطارها، حرکت قطار تهران – آنکارا در روز پنجشنبه -هشتم مرداد – لغو شد گفت: بنابر دستور مدیرعامل راه آهن قرار شد تا برای برگرداندن مسافران، قطار خالی به ترکیه اعزام شود از این رو قطاری که روزپنجشنبه عازم ترکیه شده بود در ایستگاه رازی متوقف و مسافران آن برگردانده شدند تا قطار خالی از مسافر اعزام شود.

وی ادامه داد: متاسفانه قطار اعزامی به ترکیه حدود ساعت دو بامداد جمعه درخاک این کشور مورد عملیات خرابکاری قرار گرفت و دچار انفجار شد که اگر با خود مسافر حمل می‌کرد بعید نبود که دچار آسیب شوند.

سکری توضیح داد: بمب گذاری در ریل راه آهن انجام شده بود و واگن لوکوموتیو دراثر این انفجار آسیب دیده است که البته مامورین قطار ایرانی هیچ آسیبی ندیده و سالم هستند.

مدیر روابط عمومی راه آهن این را هم گفت که مسافران قطار آنکارا – تهران (قطار سانحه دیده روز پنج شنبه) همچنان در “کاپی‌کوی” حضور دارند و در صورت تضمین امنیت از سوی استانداری وان؛ این مسافران با اتوبوس به رازی اعزام خواهند شد.

وی در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای پیگیری انفجارهای اخیر در قطارهای ایرانی گفت: به هر حال وزارت امور خارجه قطعا موضوع را پیگیری خواهد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14486