کد خبر: 3050
تاریخ انتشار: ۱۵ تیر ۱۳۹۳
گروه : ایران

مسائل کشور با گفتاردرمانی علاج نمی‌شود

مسائل کشور با گفتاردرمانی علاج نمی‌شود

نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي خواستار اعلام وصول استيضاح وزير علوم از سوي هيات رئيسه مجلس شد.
به گزارش ايسنا، الياس نادران در جلسه علني صبح امروز يکشنبه مجلس در تذکري مستند به ماده 223 آيين نامه داخلي مجلس اظهار کرد: هيات رئيسه موظف است در اولين جلسه علني استيضاح را اعلام وصول کند و در همان روز طرح استيضاح را به وزراء ارسال و همزمان آن را چاپ و بين نمايندگان توزيع کند.
وي افزود: درآخرين جلسه‌اي که شما (باهنر) رياست جلسه را بر عهده داشتيد من گفتم که درخواستي براي استيضاح وزير علوم صورت گرفته که تقاضا داريم آن را اعلام وصول کنيد که شما فرموديد آقاي ابوترابي گفتند اين موضوع بماند تا صحبت و مذاکره‌اي انجام شود و ببينيم نتيجه چه مي‌شود. اکنون از آن موقع مدتي گذشته و صحبت‌هايي هم شده اما مسائل اساسي کشور با گفتار درماني علاج نمي‌شود.
اين نماينده‌ي اصولگراي مجلس خاطر نشان کرد: من هيچ قولي به آقاي ابوترابي ندادم که استيضاح به تاخير بيفتد. اکنون هم نه من و نه هيچ يک از امضاء کنندگان حق نداريم از جانب ساير متقاضيان استيضاح بگوييم که استيضاح به تاخير بيفتد يا خير. بلکه تقاضايي است که طبق روال عادي شده و قانونا هيات رئيسه مکلف است آن را اعلام وصول کند.
نادران اضافه کرد: اگر هم هيات رئيسه نسبت به متن هر ايرادي داشته الان 10 روز گذشته و بايد در اين 10 روز طرح را بر مي‌گرداندند اصلاح مي‌کردند و آن را اعلام وصول مي‌کردند. بنابراين تقاضاي ما اين است که اعلام وصول استيضاح به تاخير نيفتد تا دولت و مجلس و افکارعمومي و دانشگاهها رادچار چالش بيهوده نکنيم. زيرا همانطور که در اين 10 روز اتفاقي نيفتاده بعدا هم اتفاق مهمي نمي‌افتد.
نادران با تاکيد بر اين که هيات رئيسه مجلس بايد به وظيفه‌ي قانوني خود عمل کند تاکيد کرد: هيچ کس قولي به آقاي ابوترابي نداده و حق نمايندگان نبايد از آنها سلب شود.
محمدرضا باهنر که اداره‌ي جلسه را بر عهده داشت قول رسيدگي به اين موضوع را داد و گفت: من اميد دارم که تا آخر جلسه امروز مجلس تکليف اين موضوع روشن و مساله حل شود.