مسئول یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد

0
۲۵۴ بازدید

مسئول یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دراجرای سیاست ها و تاکیدات رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان مبنی بر احقاق حقوق مردم جزیره قشم، افزون بر یک میلیون و ۹۱۴هزار مترمربع از اراضی ملی و دولتی جزیره قشم واقع در خارج از محدوده طرح هادی روستای رمچاه به ارزش تقریبی ۱۳۳۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال توسط این یگان رفع تصرف شد.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم مصطفی مازندرانی روزگذشته با اعلام این مطلب افزود: رفع تصرف این اراضی که به موازات جاده رمچاه به هلر قرار دارد دراجرای دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم و در راستای وظایف کاری و تکلیف قانونی این یگان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه این دستور پس از طی روند قانونی و انجام استعلامات موردنیاز از مراجع ذیربط  و رسیدگی کامل حقوقی و قضایی به پرونده به مرحله اجرا درآمده است، تصریح کرد: ماموران یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم در معیت نمایندگان دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان، اداره کل حراست، مدیریت بازرسی، نظارت و پاسخگویی به شکایات و با همکاری پلیس اقتصادی فرماندهی انتظامی شهرستان قشم نسبت به رفع تصرف و اعاده وضع سابق این اراضی اقدام کردند. 

مازندرانی یادآور شد: رفع تصرف این اراضی مدت ها بود که از سوی سازمان منطقه آزاد قشم پیگیری می شد ولی به دلایل مختلف به نتیجه نرسیده بود تا سرانجام با همکاری همه مسئولان ذیربط در شهرستان و بخصوص دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان قشم این مهم به نتیجه رسید و اراضی مذکور به بیت المال برگشت داده شد.

مسئول یگان حفاظت از اراضی ملی  و دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم همچنین از نصب تعداد هشت عدد تابلو بزرگ هشدار اراضی ملی و دولتی در محدوده این اراضی خبر داد و تاکید کرد: این هشدار برای کسانی است که چشم طمع به این اراضی دارند ولی مطمئن باشند که ماموران این یگان به وظیفه قانونی خود که مسئول حفظ  و حراست از اراضی ملی و دولتی در جزیره هستند، عمل خواهند کرد.

وی همچنین از رفع تصرف اراضی ملی و دولتی به مساحت ۵۸۰متر مربع به ارزش تقریبی ۸میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال واقع در روستای تورگان، مجاور جاده ساحل جنوبی قشم هم پس از طی همه مراحل حقوقی و قانونی فوق الذکر توسط یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد.

مازندرانی با تقدیر از حمایت های بی شائبه رییس هیات مدیره و مدیرعامل معزز سازمان منطقه آزاد قشم و حمایت های قانونی  دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم از اقدامات این یگان از همکاری فرماندهی انتظامی شهرستان، مدیر کل حراست، مدیریت بازرسی، نظارت و پاسخگویی به شکایات و مدیریت حقوقی و امور قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم  تقدیر و تشکر کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=115247