مسئولیت توزیع ملزومات بهداشتی با وزارت بهداشت است

0
۶۷۴ بازدید

به گزارش جهان اقتصاد، در این جلسه اعلام شد ۱۳۰ بازرس سازمان حمایت در سطح کشور، در محل واحدهای تولید اقلام بهداشتی مستقرند و به صورت روزانه آمار تولیدات و موارد تحویلی به نمایندگان سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت جهت توزیع در مراکز مدنظر آنها را به دقت مورد رصد قرار می دهند.

گروه تولید-در جلسه شورای معاونین وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشاتی در خصوص میزان تولیدات ملزومات بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا، نظارت بر روند تحویل اقلام به نمایندگان وزارت بهداشت و اقدامات انجام شده در خصوص واردات کالاهای مورد نیاز، ارائه شد و تاکید شد مسئولیت توزیع اقلام بهداشتی همچون دستکش، ماسک مواد ضدعفونی‌کننده و…، خود وزارت بهداشت و درمان است.

به گزارش جهان اقتصاد، در این جلسه اعلام شد ۱۳۰ بازرس سازمان حمایت در سطح کشور، در محل واحدهای تولید اقلام بهداشتی مستقرند و به صورت روزانه آمار تولیدات و موارد تحویلی به نمایندگان سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت جهت توزیع در مراکز مدنظر آنها را به دقت مورد رصد قرار می دهند.

تاکید بر تامین مالی واحدهای صنعتی فعال در این حوزه، تسریع در پرداخت به موقع مطالبات واحدها از سوی شرکت های پخش معرفی شده توسط وزارت بهداشت و ضرورت اصلاح قیمت برخی از اقلام بهداشتی که قانونا در اختیار سازمان غذا و دارو است؛ از دیگر موارد مطرح شده در جلسه شورای معاونین امروز وزارت صمت بود.

همچنین اعلام شد وزارت صمت برای سرعت بخشیدن به روند ثبت سفارش و واردات اقلام مورد نیاز، لیستی متشکل از ۱۷ شرکت بازرگانی توانمند به ستاد مبارزه با بیماری کرونا و و بهداشت ارائه کرده و منتظر تایید نهایی آنها است.

در این جلسه بر ضرورت تسریع در روند تحویل اقلام کالایی بهداشتی مکشوفه به وزارت بهداشت جهت توزیع تاکید و مجموع ارزش ریالی پرونده های تشکیل شده برای متخلفان بیش ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام شد.

اجرای سیاست های حمایتی از SME ها، بنگاه های اقتصادی خرد و اصناف از دیگر موارد مطرح شده بود که معاونت های مسئول و مرتبط پیشنهادات و اهم اقدامات صورت پذیرفته را تشریح کردند و بر اهمیت اعمال نقطه نظرات تشکل ها و فعالان بخش خصوصی تصریح شد.

بانک صنعت و معدن نیز در این جلسه، برای تامین مالی واحدهای تولیدی محصولات بهداشتی با کمترین پروسه اداری، اعلام آمادگی کرد.

** افزایش تولید اقلام بهداشتی جهت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا

در همین حال معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و نیاز مردم به مواد شوینده، ضدعفونی و بهداشتی برای پیشگیری و مقابله با این بیماری، صنعت‌گران تولیدات خود را در این حوزه ها چند برابر کرده اند و در کنار مردم قرار گرفته اند.

اصغر مصاحب با بیان این مطلب، افزود: حتی برخی واحدهای صنعتی در این شرایط خاص با تغییر فوری خط تولید خود به سمت کالاهای مورد نیاز مردم برای مقابله با ویروس کرونا مانند ماسک، مواد ضدعفونی کننده، مواد شوینده و ایزوله رفته اند.

وی با بیان اینکه بررسی‌های صورت گرفته در شهرک‌ها و نواحی صنعتی حاکی از آنست که آمار تولید محصولات بهداشتی در این مدت افزایش قابل ملاحظه ای داشته، افزود: این آمارها حاکی از تلاش تولیدکنندگان و صنعت‌گران برای تولید محصولات بهداشتی مورد نیاز مردم در این شرایط خاص و رفع دغدغه‌های آنها است و تولیدکنندگان و صنعت‌گران کشورمان یکبار دیگر نشان داده اند که همواره در کنار مردم هستند.

**ساماندهی سوله های خالی صنعتی برای جلوگیری از احتکار و سوء استفاده دلالان

از سوی دیگر هم مدیرعامل شهرک های صنعتی تهران در ابلاغی از مدیران شهرک ها و نواحی صنعتی خواست تا با جدیت مراقبت کنند تا سوله های خالی تبدیل به محل احتکار مواد ضد عفونی کننده و ماسک توسط دلالان و سودجویان نشود.

صابر پرنیان طی بخشنامه ای به مدیران شهرک ها و نواحی صنعتی استان و عوامل حراست و انتظامات شهرک ها تاکید کرد به صورت جد و شبانه روزی مراقبت کنند تا در این شرایط خاص کشور ،سوله های خالی در شهرک ها،مورد سوء استفاده دلالان قرار نگیرند.

وی اضافه کرد: در شهرک ها و نواحی صنعتی تردد خودروهای باری و کامیون ها به راحتی انجام می گیرد و شاید مورد ظن قرار نگیرد لذا باید مراقب باشیم تا این مکانها محل سو استفاده دلالان و اخلال گران اقتصادی قرار نگیرد.

مدیرعامل شهرک های صنعتی تهران تصریح کرد: ما در کنار مردم هستیم،علاوه براینکه ظرفیت تولید در شهرک های صنعتی به شدت در حال افزایش است و تولید کنندگان نیز در کنار مردم هستند و از مردم در این شرایط خاص و مهم تا شکست کامل کرونا حمایت می کنند.

پرنیان با بیان اینکه تولیدات مواد ضد عفونی کننده و ماسک با نظارت وزارت صمت و توسط وزارت بهداشت توزیع می گردد، گفت: وضعیت تولید و مشکلات واحدهای صنعتی رصد می شود تا افزایش تولید با مشکل روبرو نشود و مجوزها به صورت روزانه صادر می شود.

وی ادامه داد مجوز خطوط واحدهای تولیدی تبدیل به مواد ضدعفونی کننده و مایحتاج بهداشتی ضروری مردم می شود.

مدیرعامل شهرک های صنعتی تهران در پایان گفت: در کنار این اقدامات رصد میکنیم دست اخلال گران ،مفسدین و سو استفاده کنندگان در این شرایط خاص کوتاه شده و اجازه ندهیم از این شرایط استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=105270