مرکز پژوهش‌های اتاق ایران منتشر کرد؛ مجموعه پیشنهادهای بخش‌خصوصی درباره تبصره‌های لایحه بودجه ۱۴۰۱

0
۱۰۱ بازدید

مرکز پژوهش‌های اتاق ایران پیشنهاد بخش خصوصی درباره تبصره‌های لایحه بودجه را منتشر کرد. در این گزارش تبصره‌های مربوط به مالیات، هدفمندسازی یارانه‌ها، انرژی و غیره بررسی شده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران، مجموعه پیشنهادهای بخش خصوصی درباره تبصره لایحه بودجه ۱۴۰۱ توسط مرکز پژوهش‌های اتاق ایران منتشر شد؛ این گزارش با نظرخواهی از مجموعه اعضا و واحدهای تابعه اتاق ایران و اتاق تعاون ایران تهیه شده است.

در این گزارش تبصره‌هایی درباره نفت و روابط مالی آن با دولت/صندوق توسعه ملی، شرکت‌های دولتی و واگذاری آنها، مشارکت با بخش غیردولتی برای اجرای طرح‌ها، تامین مالی داخلی از محل اوراق مالی اسلامی، عوارض مالیات، صنعت معدن و ارتباطات، آب و کشاورزی، قضایی، انتظامی و دفاعی، هدفمندسازی یارانه‌ها، برق انرژی، تولید و بهره‌وری بررسی و پیشنهاد اصلاحی بخش خصوصی ارائه شده است.

این پیشنهادها از طرف کمیسیون‌های تخصصی، تشکل‌ها و اتاق‌های استانی، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، مرکز پژوهش‌های اتاق ایران، شورای راهبری بهبود محیط کسب‌وکار و اتاق ایران  ارائه شده است.

قرار است گزارش مجزایی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی منتشر شود.

همچنین قبلا مرکز پژوهش‌های اتاق ایران گزارشی با عنوان «لایحه بودجه ۱۴۰۱ از نگاه بخش خصوصی» با توجه به کلیات لایحه بودجه منتشر کرده بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=170633