مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس” در قشم افتتاح شد

0
۱۴۰ بازدید

“مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس” به عنوان یکی از پروژه های شاخص کشور، به صورت ویدئوکنفرانس توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور در منطقه آزاد قشم افتتاح شد.

به گزارش جهان اقتصاد و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، “مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس” یکی از پروژه های شاخص کشور که منطبق بر استانداردهای سازمان جهانی گردشگری UNWTO شکل گرفته و به تایید مراجع رسمی رسیده است، امروز یک شنبه ۶ مهرماه به صورت ویدئوکنفرانسی توسط علی اصغر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور افتتاح شد.

این مرکز واقع در روستای سلخ جزیره قشم با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم و دهیاری سلخ برای معرفی و حفظ میراث ناملموس و ارایه اطلاعات مردم‌شناسی به گردشگران به بهره‌برداری رسید.

“مرکز مردم شناسی و میراث ناملموس خلیج فارس” با نمایش آثاری همچون ظروف و ادوات صید و صیادی، ادوات موسیقی، پوشاک و البسه و … که توسط نیاکان ما در این جزیره مورد مصرف داشته اند و دارند، قصد دارد تاریخچه ای ماندگار برای آیندگان و گردشگران برجای گذارد.

علیرضا امری کاظمی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم نیز به نمایندگی از این سازمان در کنار مردم و معتمدین روستای سلخ در محل پروژه در مراسم افتتاحیه مذکور مشارکت داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=113365

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید