کد خبر: 3766
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۳
گروه : فرهنگ

مریلا زارعی: آمده‌ام تا صدای اعتراضم به گوش سازمان ملل برسد

مریلا زارعی: آمده‌ام تا صدای اعتراضم به گوش سازمان ملل برسد


مريلا زارعي که با جمعي از سينماگران در راهپيمايي روز قدس حضور يافته است، مي گويد آمده است با حضورش يک صدا به صداهاي معترض اضافه شود و به گوش سردمداران سازمان ملل برسد.
مريلا زارعي بازيگر سينما و تلويزيون درباره انگيزه اش از حضور در راهپيمايي روز قدس به مهر گفت: مگر مي‌شود انسان باشي و عاطفه داشته باشي و اين صحنه هاي غم انگيز و جنايت هايي را که در غزه اتفاق مي‌افتد، ببيني و سکوت کني. مگر مي شود کشتار زنان و کودکان را ببيني و هيچ واکنشي نسبت به اين اتفاق نداشته باشي.
بازيگر برنده سيمرغ بلورين از سي و دومين جشنواره فيلم فجر ادامه داد: اين کوچکترين و کمترين حرکتي است که مي توان نسبت به اين واقعه داشت.
وي در ادامه عنوان کرد: اگر با حضور من يک صدا هم به صداهاي معترض ديگر اضافه شود و باعث شود که اين کساني که سردمدار سازمان ملل هستند از خواب خود بيدار شوند، من به هدفم رسيده ام.
زارعي در پاسخ به اينکه عده اي مي گويند هنرمندان در مراسم اين چنيني حاضر نمي شوند، گفت: اين امر مشخص است که هنرمندان هميشه همراه و در کنار مردم بوده اند و اگر گاهي اين اتفاق ها نيفتاده به دليل مسائل کاري و گرفتاريهاي مختلف است. من معتقدم هنرمندان بايد با حضور در فيلم هايي که با اين موضوعات ساخته مي شود، حمايت اصلي خود را نسبت به اين وقايع اعلام و دِين خود را ادا کنند.