مرز تجاری شلمچه پس از تعطیلات اربعین حسینی، مجدداً بازگشایی شد

0
۵۹۵ بازدید

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند: مرز بین المللی شلمچه که روزهای پنجشنبه و جمعه به مناسبت اربعین حسینی تعطیل شده بود از صبح امروز شنبه فعالیت تجاری خود را از سرگرفت.

به گزارش  روزنامه جهان اقتصاد به نقل ازروابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، سیدعلی موسوی روز شنبه اظهار داشت: مرز شلمچه روز پنجشنبه ۱۷ مهرماه به دلیل تقارن با اربعین حسینی و ۱۸ مهر نیز به درخواست کشور عراق بسته و تعطیل شد و هیچگونه تبادل تجاری در این مرز انجام نشد.

وی به ورود کامیون‌های عراقی به بارانداز مرزی شلمچه اشاره کرد و افزود: از امروز مجدداً مرز تجاری شلمچه بازگشایی شد و تجار و بازرگانان دو کشور، مبادلات تجاری را از سر گرفتند.

موسوی افزود:صادرات کالای غیرنفتی که شامل مواد غذایی، میوه و تره‌بار و مواد پروتئینی و خدمات فنی و مهندسی است بر اساس توافق صورت گرفته با طرف عراقی از نوزدهم مهرماه در مرز بین‌المللی شلمچه از سرگرفته شد.

روزانه بیش از ۲۰۰ دستگاه کامیون حامل انواع کالای صادراتی تولید داخل و ۱۵۰ کامیون عراقی در بارانداز مرزی شلمچه برای تخلیه و بارگیری کالا تردد می‌کنند.

مرز بین المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=115276