مردم امروز منتشر شد

0
۳۶۳ بازدید

روزنامه ای برای راه اعتدال

گروه فرهنگ و هنر: شماره نخست روزنامه مردم امروز که قرار بود قبل از تعطیلات هفته گذشته منتشر شود ششم دی ماه انتشار یافت.

سرمقاله شماره نخست با قلم سردبیر به مساله مرگ مرتضی پاشایی و مراسم چهلم این خوانند پاپ اشاره دارد. محمد قوچانی سرمقاله خود تحت عنوان “بحران جامعه نشناسی” را اینگونه آغاز می کند که ” مجادله بر سر مرگ مرتضی پاشایی چشم انداز تازه ای از پوپولیسم را پیش روی ما می گشاید که همچنان خطر اصلی دموکراسی است.”

محمد قوچانی در ادامه اضافه می کند: ” این روزها شبحی بر سر ایران می چرخد و آن هراس از بازگشت محمود احمدی نژاد است”

اتاق خبر روزنامه که به بررسی تحولات سیاسی ایران می پردازد؛ بخش کامنت امروز خود را مساله دولت و صدا و سیما اختصاص داده است. “عصای دولت” یادداشتی به قلم اکبر منتخبی با بررسی رابطه نه چندان شیرین دولتهای مختلف از زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی با صدا و سیما این نکته را مطرح می کند که اکنون با حضور محمد سرافراز در صدا و سیما، این سازمان می تواند گام مهمی در بهبود روابط با دولت بردارد.

راهبرد عنوان بخشی از روزنامه است دیدگاه سیاستمداران را درباره موضوع روز پوشش می دهد. باشگاه سیاستمداران این شماره به بررسی رابطه سیاست و دولت پرداخته است.

از دیگر بخش های روزنامه می توان از بخش چشم انداز با نگاهی به تحولات سیاسی جهان، سرمایه با نگاهی به تحولات اقتصاد سیاسی، اتاق فکر با نگاهی به تازه های فرهنگ و اندیشه ، حافظه که به روزنگاری تاریخ و خاطرات می پردازد، کافه که تازه های هنر و ادبیات را شامل می شود، تماشا که از تازه های سینما و تئاتر و تلویزیون می گوید و کاوش که تازه های دانش و فن را شامل می شود، نام برد.

همچنین هر یک بخش ها با ستونی با عنوان “راهنمای” آن بخش خواننده را با اتفاقات و رویدادهای آتی حوزه آشنا می کند.

گرایش روزنامه به گفته سردبیرش دفاع از منافع ملی کشور و از لحاظ فکری به گفتمان اصلاحات تعلق دارد. قوچانی هچنین نشریه را حامی دولت یازدهم (تدبیر و امید) نامید.

قوچانی با بیان اینکه مبنای روزنامه مردم امروز حمایت از دولت و پیوند اصلاحات و تفکرات اصلاحی و تفکر اعتدالی است، تاکید کرد: صفحات روزنامه ما به روی اصلاح طلبان و اصولگرایان معتدل باز است؛ چرا که براین باوریم که باید یک روزنامه ملی به معنای واقعی کلمه در کشور باشیم.

روزنامه مردم امروز خبری و تحلیلی بوده و صرفا سیاسی نیست و در این روزنامه صفحاتی در حوزهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، گزارش و جامعه نیز اختصاص یافته است.

همچنین به گفته قوچانی، در این روزنامه همچنین در حوزه خبری سعی می شود با توجه به وضعیت شبکه های اجتماعی با طراحی صفحاتی در روزنامه بتوانیم برای مخاطبان یک بسته بندی تحلیلی و خبری مناسب تعبیه کنیم و در کنار سایر روزنامه ها و نشریان کشور یک صدایی دیگر باشیم.

روزنامه مردم امروز با صفحه بندی و قطع نا متعارف به قیمت هراز تومان در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8309