کد خبر: 1744
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
گروه : فرهنگ

مردم آلمان با نمایش «تا یک بشمار» همراه خیام می‌شوند

مردم آلمان با نمایش «تا یک بشمار» همراه خیام می‌شوند

نمایش «تا یک بشمار» به کارگردانی زهرا صبری که برگرفته از اشعار حکیم عمر خیام است روز 28 اردیبهشت‌ماه در فستیوال تئاتر عروسکی FIDENA در شهر بوخوم کشور آلمان روی صحنه می‌رود.

زهرا صبری درباره جدیدترین اجرای بین‌المللی آثار گروه تئاتر «یاس تمام» در سال جاری به مهر گفت: از سوی فستیوال تئاتر عروسکی FIDENA دعوت شدیم تا نمایش «تا یک بشمار» را در این فستیوال بین‌المللی که در شهر بوخوم کشور آلمان برگزار می‌شود، روی صحنه ببریم.

وی درباره فستیوال تئاتر عروسکی FIDENA توضیح داد: این فستیوال بیش از نیم قرن سابقه دارد و یکی از رویدادهای مهم در عرصه تئاتر عروسکی است که در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود و در دوران برگزاری خود تا به حال میزبان بیش از هزار اثر نمایشی از 45 کشور جهان بوده است.

سرپرست گروه تئاتر «یاس تمام» درباره اهداف این فستیوال بین‌المللی افزود: هدف فستیوال FIDENA پیوند بین تئاتر موزیکال با تئاتر اشیاء، حرکت و فیگور است و تلفیقی بین هنرهای نمایشی و هنرهای تصویری است.

صبری با اشاره به اینکه فستیوال FIDENA از 16 تا 24 ماه می (26 اردیبهشت تا 3 خردادماه) برگزار می‌شود، تأکید کرد: این فستیوال تمام هزینه‌های این سفر اعم از هزینه بلیت رفت و برگشت گروه، ویزا و اقامت گروه را متقبل شده و حتی قرار است دکور نمایش هم در کشور آلمان ساخته شود.