مرتضی نجفی قدسی، مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی: امنیت و وحدت لازم و ملزوم یکدیگرند

0
۱,۵۹۳ بازدید

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) با اشاره به آیاتی از قرآن کریم در مورد لزوم وحدت میان آحاد امت اسلامی گفت: اختلافات سیاسی که بعد از انتخابات ایجاد شده نباید ادامه یابد زیرا امنیت کشور را مخدوش خواهد کرد.
مرتضی نجفی قدسی، مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) در مراسم ضیافت افطار دارالقرآن علامه طباطبایی که شامگاه جمعه ۲۱ ماه مبارک رمضان با حضور آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی، برگزار شد، با اشاره به آیه «فَاتَّقُوا اللَّهَ وَأَصْلِحُوا ذَاتَ بَیْنِکُمْ»(انفال-۱) گفت: این آیه تصریح به اینکه تقوا پیشه کنید و بین خود را اصلاح نمایید، یعنی به رضایتمندی و مسالمت و اتحاد بین خود بپردازید دارد و بحث اصلاح ذات البین را مطرح می‌کند.
وی افزود: امروزه مسئله حفظ وحدت یکی از نیازهای ضروری کشور ما محسوب می‌شود، آن هم در شرایطی که دشمنان از هر طریقی درصددند تا تفرقه‌افکنی کرده و امنیت کشور را خدشه‌دار کنند.
وی ادامه داد: قرآن کریم همواره مسلمانان را برادر یکدیگر معرفی می‌کند و می‌فرماید: «إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُم وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ» (حجرات-۱۰) باید توجه داشت اصلاح ذات‌البین فقط مخصوص افراد نیست و شامل گروه‌ها و جمعیت‌ها و جناح‌های مختلف هم می‌شود.
وی گفت: متاسفانه پس از هر انتخاباتی، در اثر افراط و تفریط‌ها و گفت و شنودهای گزنده، تا حدودی وحدت اجتماع مخدوش می‌شود و مسلما نباید این روند ادامه یابد و بلافاصله بعد از انتخابات باید همه جناح ها و گروه‌ها درصدد ایجاد الفت و وحدت با یکدیگر برآیند که صلاح کشور در آن است در غیر این صورت امنیت کشور به مخاطره خواهد افتاد.
نجفی قدسی اضافه کرد: قرآن کریم این معنا را در آیه‌ چنین بیان می‌فرماید: «وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ» (انفال-۴۶) یعنی با یکدیگر نزاع نکنید و اگر چنین کردید بلافاصله سست می‌شوید و قوای شما به تحلیل می‌رود و باد شما خالی می‌شود، کنایه از آنکه قدرت و عظمت شما از بین خواهد رفت. پس بنابر این یکی از لوازم اصلی امنیت، وحدت است و پیروزی‌های ملت ایران در صحنه‌های مختلف از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون در پرتو وحدت مردم بوده است.
وی در پایان تاکید کرد: ماه رمضان ماه خودسازی و تقوی‌پیشگی است و امیدواریم در پرتو تقوای الهی بتوانیم به کدورت‌های یکدیگر پایان دهیم و همه با هم برادرانه و دلسوزانه و تحت رهبری‌های خردمندانه مقام معظم رهبری و همیاری با دولت محترم و دیگر مسئولان بتوانیم بر مشکلات فائق آمده و نقشه‌های شوم دشمنان را نقش برآب کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=63104