مراکز درمانی درشهرهای کشور به‌طور یکسان به مردم خدمات بهداشت و درمان ارائه نمی‌دهند

0
۲۶۸ بازدید


نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر عدالت اجتماعی در حوزه بهداشت و درمان رعایت نشده است و باید اجحاف‌ها در این حوزه جبران شود.

سید محمد پاکمهر، اظهار کرد: بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که در شهرها و روستاهای مختلف کشور وجود دارد به طور یکسان  خدمات بهداشت و درمان را به مردم ارائه نمی‌دهند و این مسئله در خصوص کادر پزشکی و تجهیزات پزشکی نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه مردم در شهرهای کوچک از خدمات بهداشت و درمان آنگونه که باید بهره‌مند نیستند، افزود: مردم در تمام نقاط کشور به طور یکسان مبالغ مختلفی را برای حق بیمه‌های تامین اجتماعی پرداخت می‌کنند اما خدماتی که بیمارستان تامین اجتماعی در مناطق کمتر برخوردار ارائه می‌دهد، تفاوت بسیار زیادی با خدمات این مراکز درمانی در استان‌های برخوردار دارد.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه تبعیض‌ها در ارائه خدمات بهداشت و درمان بسیار زیاد است، ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از افراد در روستاها و مناطق محروم که بیمه تامین اجتماعی را پرداخت می‌کنند از خدمات درمانی در همان شهر و روستا استفاده نمی‌کنند و این بی‌عدالتی در حوزه بهداشت و درمان است.

نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افرادی که حق بیمه‌های مختلف را پرداخت می‌کنند اما برای استفاده از خدمات همان بیمه باید به شهرهای دیگر مراجعه کنند، هزینه بسیاری را متحمل می‌شوند و این مسئله نشان از تبعیض در این حوزه دارد.

وی با اشاره به اینکه باید کارشناسان وزارت بهداشت خودشان نیز در رفع این تبعیض‌ها پای کار باشند، تصریح کرد: برای حل این مشکل دو راه حل وجود دارد؛ زمانی می‌توانیم تبعیض‌ها را کاهش دهیم که حق بیمه‌ها براساس خدماتی که ارائه می‌شود، دریافت شود و از طرفی مراکز درمانی و بهداشتی در تمام نقاط کشور به طور یکسان خدمات را به مردم ارائه دهند.

پاکمهر با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز پیگیری‌هایی در این حوزه انجام می‌شود، افزود: یکی از ضعف‌های بزرگی که در این حوزه وجود دارد این است که مجری و ناظر در حوزه بهداشت و درمان، وزارت بهداشت است و همین مسئله موجب می‌شود تا نظارت لازم در این حوزه به خوبی وجود نداشته باشد.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید براینکه سرانه درآمدها در نقاط مختلف کشور، یکسان نیست، افزود: باید اجحاف‌هایی که در این حوزه صورت گرفته جبران شود و در محرومیت‌زدایی به صورت جدی عمل شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=108852