مذاکرات ای.تی.آر با ایرلاین های ایرانی ادامه دارد

0
۵۵۳ بازدید

معاون فروش شرکت ATR درباره تصمیمات این شرکت موضع آمریکا نسبت به برجام گفت: امروز هر تصمیمی که درباره برجام گرفته شود، اجرای آن ۶ ماه زمان می برد و در این مدت نمی تواند قرارداد را متوقف کرد.

میلکو راپولیبا در گفت وگو با ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا به غیر از ایران ایر با شرکت هواپیمایی ایرانی دیگری نیز برای فروش هواپیما وارد مذاکره شده اید، اظهار داشت: به غیر از ایران ایر با سایر شرکت های هواپیمایی در ایران هم در حال مذاکره هستیم. مذاکره ما با ایرلاین آسمان موضوع مخفی نیست.

وی تاکید کرد: اما آگاه باشید که ما هنوز مجوزی از اوفک برای فروش هواپیما به آسمان دریافت نکرده ایم. در حال حاضر در حال مشخص کردن چارچوب همکاری ها هستیم و تا زمانی که اوفک مجوز ندهد نمی توانیم کاری از پیش ببریم.

معاون فروش شرکت ATR ادامه داد: در حال حاضر شرکت آسمان از هواپیماهای ATR استفاده می کند و اگر بتوانیم مجوزهای مورد نیاز از اوفک را دریافت کنیم، همکاری های ما با آسمان ایر افزایش پیدا می کند.

وی در پاسخ به این سوال که چه تاریخی درخواست مجوز از اوفک برای فروش هواپیما به آسمان ایر را داشته اید، گفت: یک سال قبل درخواست داده ایم اما متاسفانه اوفک هنوز به ما پاسخ نداده است. البته خوشحال هستیم که  ایران ایر توانسته است مجوز خرید هواپیما از ایرباس و بویینگ و ATR  را دریافت کند.

معاون فروش شرکت ATR ادامه داد: دریافت مجوز از اوفک برای فروش هواپیما به آسمان ایر در حال پیگیری است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به وابستگی شرکت های  ایرباس و ATR  به بویینگ، هر تصمیم احتمالی آمریکا برای خروج از برجام، می تواند شرایط قرارداد ایرباس و ATR  با ایران ایر را تغییر دهد، اظهار داشت: البته باید بگوییم برخی از قطعات هواپیماهای ایرباس  توسط برخی از شرکت های امریکایی تامین می شود  و نه بویینگ.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=70407